Resultater - afsluttede turneringer r
2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999
Ser nogle gamle resultater underlige ud, henviser vi til den gamle hjemmeside
Afsluttede turneringer 2001

Chess House September/Oktober 2001 EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Pelle Rdkjr Bank, Sk1968 2284 1 8 2 3 1 1 4 5 1 1 6 7 1 6 1
2 Henrik Svane, Horsens 2097 0 7 1 8 3 4 0 1 5 6 3 3-6
3 Jens Chr. Leimand, Ribe 2138 0 6 7 1 0 1 2 0 8 4 5 1 3 3-6
4 Jakob Bjerre Jensen, rhus 2166 5 6 0 1 7 1 0 1 2 3 0 8 3 3-6
5 Bjarne Pedersen, SK1968 2111 4 8 0 1 6 7 0 1 2 0 0 3 2 8
6 Frode Sby, Nordre 2082 3 1 1 4 5 0 8 0 0 7 1 0 2 2 7
7 Andreas Skytte Hagen, Skolerne 2160 2 1 0 3 4 0 5 6 1 8 0 1 3 3-6
8 Nina Hiberg, Nordre 2217 1 0 1 5 2 1 6 3 1 7 4 1 5 2

 

Chess House September/Oktober 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 1
Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Janus M Rasmussen, SK1968 1235 2 0

1 9

3 0

1 6

0 4

1

0 8

3 7
2 Jens Martin Hansen, SK1968 1629 1 1 4

8

3 

101

1

1 5

5 1-3
3 Henrik Christensen, SK1968 1544 4 0

110

1 1

2

9 1

0

1 7

4 4
4 Mikkel Nrgaard, Nordre 1739 1 3

2

6 1

8

1 1

101

5 1-3
5 Berno Hansen, Viby 1684 6 0 7 1*

1 9

110

 8

 4

2 0

4 5
6 Ehsan Sarhaddi, Viby 1234 1 5 8 0

0 4

1 0

7 1

10

1 9

3 6**
7 Flemming P Iversen, SK1968 1765 8 0

*5

10

9

 6

 1

3

0  
8 Ib Damgaard, Hrning 1420 1 7

1 6

2 4 

5 

1 3

1 1

5 1-3
9 Kurt F N Aalbk, rhus 1405 10 1 0 5 0

1 7

0 3

0 2

6 0

1 9
10 Sren Bennedsen, SK1968 1299 9 3 0 7 1 5 0

0 2

 6

0 4

2 8

* Da Flemming har spillet under 50% af partierne, fr alle hans modstandere 1 points, dog rates spillede partier altid.
** Ehsan vinder ratingprmien for spillere under 1300.

 

Chess House IkkeIM-turnering 2001
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Jens Ove Fries-Nielsen 2435/2441  8 2 3 1 4 5 1 1 6 7 6 1-2 
2 Karsten Rasmussen 2411/2405 1 7 1 0 8 3 4 0 5 6 1 3 3-4
3 Martin Matthiesen 2290/2289 1 6 7 0 1 2 0 8 1 4 5 0 2 5-7
4 Nina Hiberg 2217/2253 1 5 6  7 1 0 1 2 3 0 0 8 3 3-4
5 Bo Jacobsen 2284/2264 4 0 8 0 6 7 1 0 1 2 1 3 2 5-7
6 Magnus Lindfeldt 2280/2280 0  4 5 1 8 0 0 7 1 0 0 2 1 8
7 Poul Rewitz 2290/2296 0 3 4 0 5 6 1 8 0 1 2 5-7
8 Klaus Berg 2396/2401 1  5 2 1 6 1 7 4 1 6 1-2

 

Chess House Efterr 2001 EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Christian Leimand, SK1968 2138/2158 8 2 3 0 1 4 5 1 6 7 4 2-3
2 Bjarne Pedersen, SK1968 2111/2158 7 1 1  8 3 4 5 6 3 4-7
3 Morten Lnborg, K41 2108/2144 1 6 7 0 1 2 1 0 8 0 4 5 3 4-7
4 Peter Leimand, Ribe 1871 5 6 1 7 1 0 2 3 1 8 3 4-7
5 Anders B Nielsen, Viborg 2147/2210 4  8  6 7  1 2 3 4 2-3
6 Jens B Hornsgaard, SK1968 1934 3 0 4 5 0 8  7 1 0 2 1 8
7 Andreas Skytte Hagen, Skolerne 2160/2245 2 1 3 4 1 5 6 8 1 4 1
8 Anders Helledie, Jetsmark 2115/2210 1 0  5 2   6 3 1 7 4 3 4-7

 

Chess House Efterr 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Dennis Hemdorf, Struer 1585 0 6 2 3  4 5 0 2 5-6
2 Jesper Riis Larsen, Mors 1710 1 5 1  6 3 4  3 1-2
3 Berno Hansen, Viby 1684 0 4 5 1  1 2  6 3 1-2
4 Kurt F N Aalbk, rhus 1405 3 1 6  5 1 0  2 2 5-6
5 Mike Griebel, EM 1198 2 0 3 4 1 6  1 2 3-4
6 Thomas C Thomsen 1730 1 1  4 2   5 3 0 2 3-4

 

Chess House September Weekend 2001 EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Jens Martin Hansen, SK1968 1629 6 0 2 3 1 1 4 5 3 2
2 Henrik Andreasen, Froyar 2101 1 5 1 1 1 6 1 3 4 4 1
3 Lars Andersen, Kjellerup 2015 0 4 5 1 0 1 2 0 1 6 2 4
4 Carl Eli N Samulesen, Froyar 2138 3 1 6 5 1 0 2 2 3
5 Per Rasmussen, SK1968 1941 2 0 0 3 4 6 1 1 5-6
6 Jesper Riis Larsen, Mors 1696 1 4 2 0 5 3 0 1 5-6

 

Chess House August Weekend 2001 EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Per Simonsen, K41 1809 1 6 0 2 3 0 4 5 1 2 3-4
2 Jens Chr. Leimand, Ribe 2072 1 5 1 1 6 1 3 4 4 1
3 Peter Berg, Horsens 1851 0 4 5 0 1 2 0 0 6 6
4 Nina Hiberg, Nordre 2243 3 1 6 0 0 5 1 1 2 2 3-4
5 Martin Bkgaard, Skolerne 2203 2 0 1 3 4 1 6 0 0 1 2 5
6 Lars Andersen, Kjellerup 1984 1 0 1 4 2 1 5 3 1 3 2

 

Chess House August Weekend 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Morten Rasmussen, Skanderborg 1515

-

1 2 3 1 1 4 5 1 4 1
2 Peter Grove, Viby 1075 0 5 1 0

-

1 3 4 0 1 4
3 Frederik Oest Mller, Skovlunde 1315 0 4 5 0 1 2 0

-

5
4 Kurt F N Aalbk, rhus 1441 3 1

-

0 5 1 0 1 2 2 3
5 Jens Hansen, SK1968 1393 2 1   3 4 1

-

 0 1 2 2

 

Sommer Grand Prix: Fredagslyn

GP-gr. Navn Lyn-R. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Po. PL.
A Tom Petri 2097 9 3       6 4     9 9   40 3
A Nicolai V. Pedersen 2478 6                       6 8-10
A Poul Erik Nielsen 2278 4 6 3 4 6   6     4 6 9 45 2
A Martin Matthiesen 2284 3 9 4 3 9 2 9 9 9 3 3 6 58 1
A Aage Olsen 2101   4   2 4 3   6   6     25 4
A Thomas Christensen  2100     9                   9 5-7
A Allan Holst 2349     6                   6 8-11
A Erik Sbjerg 2123     2   3               5 12-13
A Kim Hjort Poulsen 2000     1                   1 15-16
A Karsten Rasmussen 2388       9                 9 5-7
A Daniel V Pedersen 2338       6                 6 8-11
A Johnni Veng 2014         2     4         6 8-11
A Michael Jakobsen 2051         1               1 15-16
A Jens Ove Friis Nielsen 2461           9             9 5-7
A Arne Matthiesen 2176           4             4 14
A Jens Christian Leimand 2143             3       2   5 12-13
                                 
B Jacob Buris 1709 9                       9 6-7
B Steen F Christensen 1716 6                       6 9-10
B Mikkel Nrgaard 1658 4 6     6 1   2 2   9 6 36 3
B Mads Borup 1683 3 9   3 4 9   6 4       38 2
B Leif Mller 1965     9 9   6     9       33 4
B Dennis Hemdorf 1798     6 4   3     2       15 5
B Jesper Riis Larsen 1768       6                 6 9-10
B Peter Berg 1689         9 4   4 1 9 6 9 42 1
B Thomas Hj Jensen 1700           2             2 12
B Peder Ottosen 1764           1     6       7 8
B Hans-Henrik Grand 1991               9         9 6-7
B Mikkel Hansen 1656                 1       1 13
B Lars W Pedersen 1605                     4   4 11
                                 
C Jens Hansen 1362 9         6     4 4   9 32 3
C Henrik Christensen 1476     9 9 9   3 6   6 9 6 57 1
C Thomas C Thomsen 1535           9 9     9 6   33 2
C Christian Buhrmann 1500             3   9       12 5
C Ib Damgaard 1374             6 9 6       21 4

 

 

Chess House Juli Weekend 2001 EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Jakob Rathlev, Jetsmark 2068 1 6 1 2 3 0 1 4 5 1 4 1
2 Jens Chr. Leimand, Ribe 2133 1 5 1 0 6 1 3 4 0 2 2-4
3 Martin S Jakobsen, Lseforeningen 1890 4 5 0 1 1 2 0 1 6 2 2-4
4 Jakob Bjerre Jensen, rhus 2133 3 6 0 1 5 1 0 1 2 2 2-4
5 Thomas Hauge Vestergrd, SK1968 1982 2 0 1 3 4 0 6 0 1 1 6
6 Jan N. Christensen, Odysseus 2124 1 0 1 4 2 5 3 0 2 5


Chess House Juli Weekend 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Peder Ottosen, SK1968 1808 0 6 0 2 3 1 1 4 5 1 3 2
2 Jacob Buris Andersen, Skolerne 1791 0 5 1 1 6 3 4 2 3-4
3 Thomas Claudius Thomsen, EM 1686 1 4 5 1 0 1 2 0 6 2 3-4
4 Sren Mller Hansen, bro 1834 3 0 6 5 1 0 2 1 5-6
5 Berno Hansen, Viby 1724 2 1 0 3 4 6 0 0 1 1 5-6
6 Mikkel Hansen, Nordre 1604 1 1   4 2 1 5 3 1 4 1


Chess House Juli Weekend 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 2

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Ib Damgaard, Hrning 1421 2 0

 9

  5

101

1 8

3 3-4
2 Jens Hansen, SK1968 1337 1 1 0 9 1

7

6 1

4 2
3 Thomas Andersen, EM 1000 4 0

0

110

8

9 0

1 9
4 Kurt F N Aalbk, rhus 1324 1 3

1 2

7 1

6 1

5 1

5 1
5 Henrik Christensen, SK1968 1323 6 0

1 3

1 

9

0 4

2 5-6
6 Peter Grove, Viby 1016 1 5

0

8 1

4

0 2

2 7-8
7 Lars Wisler Pedersen, Grindsted 1442 8 1

1 6

4

2 0

110

3 3-4
8 Mike Griebel, EM 1257 0 7

101

0 6

3 1

1 0

2 7-8
9 Ulrik Sjrslev Pedersen, SK1968 1236 101

  0 2

5 0

1 3

2 5-6
10 Kenny Bagge, EM 1113 0 9

0 8

3 0

0 1

7 0

0 10

Chess House Sommer 2001 EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Poul Erik Nielsen, Nordre 2259 1 6 2 3 1 4 5 0 3 1-4
2 Davor Palo, Skolernes 2340 1 5 1 1 6 3 4 0 3 1-4
3 Rasmus Skytte, rhus 2299 4 5 1 1 2 6 3 1-4
4 Kameswaran Visweswaran, EM 2301 3 6 1 5 1 0 1 2 3 1-4
5 Jens Chr. Leimand, Ribe 2143 2 0 0 3 4 0 6 0 1 1 1 6
6 Nina Hiberg, Nordre 2251 1 0 4 2 0 1 5 3 2 5

 

Chess House Sommer 2001 EMT
klasse: Mester gruppe: 2

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Anders Michael Nielsen, VRI 1886 1 6 2 3 1 1 4 5 0 3 1-2
2 Henrik Svane, Horsens 2131 1 5 1 1 6 3 4 3 1-2
3 Jakob Rathlev, Jetsmark 2085 4 5 0 1 2 1 6 2 4
4 Thomas H Vestergrd, SK1968 1962 3 6 1 1 5 1 0 2 3 3
5 Johnni Veng, Kjellerup 1989 2 0 3 4 0 6 0 1 1 1 5
6 Peder Ottosen, SK1968 1815 1 0 0 4 2 0 1 5 3 0 1 6

 

Chess House Sommer 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Berno Hansen, Viby 1733 1 6 1 2 3 0 4 5 0 2 4
2 Dennis Hemdorff, Viby 1653 0 5 1 0 1 6 0 3 4 0 1 5
3 Henrik Dahl-Andersen, SK1968 1771 4 5 1 1 2 1 1 6 4 1
4 Per Bille Smod, byhj 1799 3 6 1 5 1 1 2 3 2-3
5 Jesper Riis Larsen, Mors 1740 2 1 3 4 6 1 1 3 2-3
6 Toni Httel, EM 1445 1 0 0 4 2 0 5 3 0 6

 

Chess House Sommer 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 2

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Ulrik Sjrslev Pedersen, SK1968 1294 0 6 2 3 0 4 5 1 6
2 Kurt F N Aalbk, rhus 1394 1 5 1 6 0 3 4 0 2 4-5
3 Mike Griebel, EM 1223 0 4 5 1 1 2 1 6 3 2
4 Ehsan Sarhaddi, rhus 1166 3 1 6 1 0 5 1 1 1 2 4 1
5 Henrik Christensen, SK1968 1390 2 0 0 3 4 1 6 1 2 4-5
6 Stig Mller, EM 1052 1 1 0 4 2 5 3 2 3

 

Chess House Maj/Juni 2001 EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Henning Mller, Skanderborg 2042 0 6 1 2 3 4 5 0 2 5
2 Kai S. Munk, Skanderborg 2063 0 5 1 0 0 6 0 3 4 0 0 6
3 Bjarne Pedersen, SK1968 2102 4 5 1 2 1 1 6 3 2
4 Henrik Svane, Horsens 2103 3 6 1 1 5 1 1 2 4 1
5 Per Hansen, Nordre 2042 2 1 3 4 0 6 0 1 1 2 4
6 Bjarne Hansen, SK1968 2186 1 1 0 4 2 1 1 5 3 0 3 3

 

Chess House Maj/Juni 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Flemming Pagh Iversen, SK1968 1682 0 6 1 2 3 1 4 5 1 3 2
2 Thomas Claudius Thomsen, EM 1692 0 5 1 0 6 1 3 4 0 1 5
3 Berno Hansen, Viby 1719 1 4 5 1 1 2 0 6 3 3
4 Dennis Hemdorff, Viby 1653 3 0 6 0 1 5 1 0 1 2 2 4
5 Leo Christiansen, Skdstrup 1671 2 1 0 3 4 0 6 0 0 1 1 6
6 Mads Borup, Nordre 1842 1 1 1 4 2 1 5 3 4 1

 

Chess House Maj/Juni 2001 EMT
klasse: Basis gruppe: 2

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Anders Petersen, Skdstrup 1504 1 6 0 2 3 0 0 4 5 1 2 4-5
2 Mikkel Hansen, Nordre 1581 1 5 1 1 1 6 0 3 4 1 4 1
3 Pedram H. Javan, Nordre 1488 1 4 5 0 1 1 2 1 6 3 2
4 Andreas D Srensen, Viby 1353 3 0 6 0  0 5 1 1 0 2 1 6
5 Henrik Christensen, SK1968 1388 2 0 1 3 4 1 6 0 0 1 2 4-5
6 Kurt F N Aalbk, rhus 1441 1 0 1 4 2 0 1 5 3 2 3

 

Chess House April/Maj 2001 EMT
Mester 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Nina Hiberg, Nordre 2261 1 6 1 2 3 0 4 5 3 2
2 Tom Petri Petersen, Nordre  2124 1 5 1 0 6 3 4 2 3
3 Bjarne Pedersen, SK1968 2108 0 4 5 1 2 6 2 4-5
4 Bjarne Hansen, SK1968 2161 3 1 6 1   5 1 1 2 4 1
5 Nicolai Lwenstein, rhus 2113 2 0 3 4 6 1 2 4-5
6 Hans Tanggaard, Randers  2029 1 0 0 4 2 5 3 1 6

 

Chess House April/Maj 2001 EMT
Basis 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Kurt F. N. Aalbk, rhus 1488 0 6 1 2 3 0 0 4 5 1 5
2 Jens Hansen, SK1968 1384 0 5 1 0 0 6  0 3 4 0 0 6
3 Thomas Claudius Thomsen, EM 1702  0 4 5 0 1 1 2 1 1 6 3 3
4 Mikkel Nrgaard, Nordre 1656 3 1 6   5 1 1 1 2 4 1-2
5 Simon Thougaard, Viborg 1550 2 1 1 3 4 6 1 1 4 1-2
6 Berno Hansen, Viby 1755 1 1 4 2 1 0 5 3 0 2 4

 

 

Chess House Maj Weekend 2001 EMT
Basis 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Kurt F N Aalbk, Aarhus 1488 0 6 0 2 3 0 4 5 0 6
2 Dennis Hellegaard, Mors 1675 5 1 1 0 6 3 4 2 4-5
3 Leo Christiansen, Skdstrup 1659 4 5 1 2 1 6 3 2-3
4 Rasmus L Nielsen, Skdstrup 1675 3 6 5 1 1 2 3 2-3
5 Jesper Riis Larsen, Mors 1768 2 3 4 6 0 1 1 2 4-5
6 Henrik Dahl-Andersen, SK1968 1612 1 1 4 2 1 1 5 3 0 3 1

 

Chess House Marts/April 2001 Onsdags EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Bjarne Hansen, SK 1968 2157 6 1 2 3 1 1 4 5 0 4 1
2 Jesper Maul Hansen, SK 1968 1925  5 1 0 6 1 3 4 1 3 3
3 Leif Mller, Randers 1982 4 5 0 0 1 2 0 6 1 5-6
4 Peter Berg, Horsens 1851 6 0 5 1 0 0 2 1 5-6
5 Torben R. Pedersen, Herning 1942 1 3 4 1 6 0 1 1 3 2
6 Aage Dalstrup Olsen, rhus 2070 0 4 2 1 5 3 2 4

 

Chess House Marts/April 2001 Onsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Berno Hansen, Viby 1761 1 6 0 2 3 1 0 4 5 1 3 1-3
2 Henrik Dahl-Andersen, SK 1968 1597 0 5 1 1 6 0 3 4 1 2 4
3 Thomas Claudius Thomsen, EM 1709 4 5 0 0 1 2 1 0 6 2 5
4 Morten Rasmussen, Skanderborg 1617 0 6 0 5 1 1 0 2 1 6
5 Leo Christiansen, Skdstrup 1619 1 1 3 4 6 0 1 3 1-3
6 Per Hais Laursen, SK 1968 1649 0 1 4 2 5 3 1 3 1-3

 

Chess House Marts/April 2001 Onsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 2

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Ulrik Petersen, SK 1968 1525 1 6 1 2 3 0 4 5 3 2-4
2 Jakob Lauritsen, SK 1968 1322 1  5 1 0 0 6 3 4 0 1 5
3 Henrik Christensen, SK 1968 1422 1 4 5 1 1 2 0 6 3 2-4
4 Thomas Blum, rhus 1317 0 6 0 1 5 1 1 1 2 3 2-4
5 Hans Jrgen Bjrnhardt, Nordre 1141 2 0  0 3 4 0 6 0 1 6
6 Kurt Frede Nissen Aalbk, rhus  1423 1 0 1 4 2 1 1 5 3 1 4 1

 

Chess House Marts 2001 Weekend EMT  
klasse: Mester gruppe: 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Andreas Skytte Hagen, Skolerne 2028 1 6 2 3 + 1 4 5 3 1
2 Peter Berg, Horsens 1851 0 5 1 6 + 3 4 1 2 4
3 Eydun Nolse, Froyar 2172 U 4 5 D G 1 2 E 6 T  
4 Thomas Claudius Thomsen, EM 1709 3 + 6 0 0 5 1 0  0 2 0 5
5 Jakob Rathlev, Jetsmark 2077 2 1 + 3 4 1 6 0 1 2 2-3
6 Per Rasmussen, SK 1968 1926 1 0 1 4 2 1 5 3 + 2 2-3

 

Chess House Marts 2001 Weekend EMT
klasse: Basis gruppe: 1

Nr. Navn Rating 1 2 3 4 5 6 Po. Pl.
1 Ib Damgaard, Hrning 1414 1 4  2 3 

4 

2 1  3 4 1-2
2 Jens Hundevadt, Mrslet 1100  0 3 1  4

3 0

1

4 0

4
3 Ulrik Sjrslev Pedersen, SK 1968 1256

2 1

4   1

2

 4

1 

4 1-2
4 Sune K. Srensen, Viby 1161

1 0

 3

2 1

 1

3 

2

3 3

 

M i lyn

Nicolai V. Pedersen 9,5 1
Allan Holst 9,0 2
Karsten Rasmussen 8,0 3-4
Andreas Hagen 8,0 3-4
Poul Erik Nielsen 7,5 5
Claus Rossen 7,0 6
Tom Petri 6,0 7
Casper Rasmussen 5,5 8
Peter Berg 5,0 9-12
Arne Matthiesen 5,0 9-12
Aage Olsen 5,0 9-12
Johnni Veng 5,0 9-12
Torben Rosholm 3,0 13
Mads Borup 2,5 14
Thomas C. Thomsen 2,0 15
Mikkel Nrgaard syg 16

 

Chess House Januar/Februar EMT 2001
Mester 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Jens Ove Fries Nielsen, Jetsmark 2399/2413  8 1 2 3 1 1 4 5 1 1 6 7 6 1
2 Erik Sbjerg, SK1968 2280/2275 0 7 0 8 0 3 4 0 5 6 1 7-8
3 Arne Matthiesen, Tnder 2272/2292  6 7 0 1 2 1 0 8 0 4 5 1 3 5
4 Martin Matthiesen, SK1968 2255/2300 1 5 6 1 1 7 1 0 1 2 3 1  8 5 2
5 Jan Christensen, Nordre 2228/2222 4 0 8 0 1 6 7 0 1 2 0 3 2 6
6 Jan Magnus Lindfeldt, SK1968 2344/2326 3 0 4 5 0 8 0 7 1 0 2 1 7-8
7 Nina Hiberg, Nordre 2248/2269 2 1   3 4 0 5 6 8 1 3 4
8 Klaus Berg, Helsinge Skakklub 2417/2415 1 1 5 2 1 6 3 1 7 4 5 3

 

Chess House Januar/Februar EMT 2001
Mester 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Morten Rasmussen, Skanderborg 1695 1  8 2 3 0 4 5 0 6 7 0 2 7
2 Kaspar Dreiberg, rhus SK 1731 7 1 8 1 3 4 0 5 6 3 4-5
3 Peder Ottosen, SK1968 1720 1  6 1 1 2 0 8 1 4 5 1 5 1-2
4 Thomas C. Thomsen, EM 1733 0  5 6 7 1 1 1 2 3 0 1 8 4 3
5 Lars Riis Pedersen, byhj 1803 4 1 1 0 6 7 0 1 2 0 3 3 6
6 Peter Berg, Horsens 1894 0 4 5 1 8 0 7 1 1 2 3 4-5
7 Mads Borup, Nordre 1817 2 0  3 4 1 5 6 1 8 1 1 1 5 1-2
8 Flemming Pagh Iversen, SK1968 1730 0 0  5 2 6 3 0 7 4 0  1 8

 

Chess House Januar/Februar EMT 2001
Mester 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Leo Christiansen, Skdstrup 1653 + 8 2 3 1 1 4 5 1 1 6 7 5 1
2 Henrik A. Mller, SK1946 1455 1 7 1 0 + 8 0 3 4 5 6 0 2 5-6
3 Henrik Christensen, SK1968 1304 1 6 7 0 0 1 2 1 + 8 1 4 5 1 4 2-3
4 Kurt F. N. Aalbk, rhus 1344 1 5 6 1 7 1 0 2 3 0 + 8 3 4
5 Kjeld Ehlers Nielsen, rhus 1489 4 0 8 + 0 6 7 0 0 1 2 0 3 7
6 Henrik Thomsen, Hadsund og Om. 1227 3 0 4 5 1 8 + 0 7 1 0 1 2 2 5-6
7 Ulrik Petersen, SK1968 1514 2 0 3 4 1 5 6 1 8 + 1 4 2-3
8                       

 

Chess House Januar Weekend 2001 EMT
Mester 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Torben Rosholm P., Herning 1942 0 6 0 2 3 0 4 5 0 .
2 Peter Berg, Horsens 1894 0 5 1 1 0 6 3 4 2 .
3 Andreas Skytte Hagen, Skolerne 2028 4 5 1 1 2 6 3 3
4 Martin Matthiesen, SK1968 2255 3 6 1 1 5 1 1 2 4 1
5 Bjarne Pedersen, SK1968 2103 2 1 0 3 4 0 6 0 1 1 2 .
6 Jens Chr. Leimand, Ribe 2134 1 1 0 4 2 1 1 5 3 3 2

 

Chess House Januar Weekend 2001 EMT
Basis 1

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Ulrik Petersen, SK1968 1514 6 2 3 0 4 5 0 1 .
2 Thomas Claudius Thomsen, EM 1733 1 5 1 1 6 0 3 4 3 2
3 Jan Oehmichen, Ebeltoft 1566 4 5 1 2 1 0 6 2 3
4 Henrik Dahl-Andersen, SK1968 1512 3 6 1 1 5 1 1 2 4 1
5 Leo Christiansen, Skdstrup 1653 2 0 3 4 0 6 0 1 1 1 .
6 Sren Srensen, Ebeltoft 1718 1 0 4 2 0 1 5 3 1 2 .

 

Chess House Januar Weekend 2001 EMT
Basis 2

Nr Navn Rating 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Poul Brian Drejer, Horsens 1246 6 0 2 3 + 0 4 5 0 1 .
2 Kjeld Ehlers Nielsen, rhus 1489 1 5 1 1 0 6 + 3 4 1 4 2
3 Peter Keiser, Errits 1175 - 4 5 - - 1 2 - - 6   .
4 Mike Griebel, EM 1182 3 + 6 0 0 5 1 1 0 2 2 .
5 Anders Nielsen, Skdstrup 1313 2 0 + 3 4 1 6 1 1 3 3
6 Ib Damgaard, Hrning 1414 1 1 4 2 1 5 3 + 4 1
Foreningen
Chess House

Katrinebjergvej 111A,
8200 Aarhus N.
Tlf. 86 19 76 47
Kontonr. 2273-3484193486 CVR-nr. 20985941



Åbningstider i CH:
Hver onsdag
kl. 18:00 - 23:30
Juniortræning hver lørdag
kl. 12:30 - 17:00
Superlyn første fredag
i måneden kl. 19:00
Nordres klubaften er
torsdage.
Aarhus/Skolernes aften er tirsdage.
Tjek kalenderen for andre arrangementer, ændringer, ferie mm.