Resultater - afsluttede turneringer r
2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999
Ser nogle gamle resultater underlige ud, henviser vi til den gamle hjemmeside
Afsluttede turneringer 2004

Chess House November-december EMT 2004
klasse: Mester  gruppe: 1

 

Nr. Navn Rating/ELO Fv. 1 2 3 4 5 6 I alt Plac. Ny rating
1 Hans Tanggaard, Randers 1994/2112 3.15  1 4 2 3 0 4

2

3

3    
2 Bjarne Pedersen, SK. 1968 2027/2071 3.55  3 1 4

3

1

4 1

3 1-2  
3 Oluf e, Randers 1973/2103 2.90 

2

4 0

1 1 2

1 4

1

3 1-2  
4 Sren G. Christensen, Skds. 1918/ 2.35

1 0

1 3

2

1

3 0

0 2

2    

 1. Prmie: kr. 250. 2. Prmie: kr. 150 (gavekort).

 

Chess House November-december EMT
klasse: Basis  gruppe: 1

 Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
 1  Carl Evald Nielsen, Randers  1709  3.00 1 8  0 2 3 0  1 4 5     6 0 3  
2  Carsten Brlling, SK 1968  1827  4.30 0 7 1 1  1 8 1 3 1  0 5 1 5 1
3  Peter Grove, Viby  1773  3.75 1 6 7 1 1 1 0 0 8  0 4 1 4  
4  Mikkel Hansen, Nordre  1685  2.70 1 5 6 7 1 0 0 2 1 1 8 4  
5  Allan Westenborg, Skdstrup  1682  2.70 0 8 1 0 6 7   1 2 1 0 3 3  
6  Kaspar Jon Dreiberg, rhus  1790  3.90 0  4 1 8 7 0 2 3  
7  Jrgen B. Srensen, Randers  1866  4.70 1 0 3 4 5 6 1 1 1 4 2
8  Flemming Pagh Iversen, SK 68  1705  2.95 1 0  0 5 0  6 1 0 7 0 1  
 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

Chess House November-december EMT
klasse: Basis  gruppe: 2

 Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1  Johnny Jensen, SK 68 1622  3.70 1 8 1 2 3 1 1 4 0  6 0 4 1-2
2  Kjeld Ehlers, rhus 1452  1.95 0 7 0 1 8 0 3 0  5 1 2  
3  Svend Christensen, Enkeltmdl. 1629  3.80 6 0 0 1 1 1 8 0 4 3  
4  Jesper Karup, SK 68 1568  3.10 0 5 6 7 1 0 1 2 1 0 8 3  
5  Ib Damgaard, Hrning  1656  4.10 1 8 0  6 1 1 1  3 4 1-2
6  Torben Hansen, VRS 1567  3.10 3   4 8 0 1 7 0 2 3  
7  Leo Christensen, Skdstrup 1664  4.15 1 1 3 4 0 5 0 1 1 3  
8  Kasper M. Jrgensen, SK 68 1656  4.10 1 0  1 5 0 1 6 0 1 7 1 4  
 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

Chess House November-december EMT
klasse: Basis gruppe: 3

 Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5  6  7 Po. Pl.
1  Christian Jrgensen, SK 68  1120 2.17 2 5

0 3

7 1

0 4

0 6

010

2  
2  Asbjrn Christensen, EM  1441 4.96 1 6 0

1 5

9 0 100 4

0 7

2  
3  Bjrn Mller Ochsner, Skolerne 1000 1.40 4 0

1 7

1 1

0 6

0 9

100 8 0 2  
4  Sren Karlberg, Skolerne 1416 4.58 1 3 9 1

6

0 1 1

2

5 0 4  
5  Kurt Aalbk, Viby 1414 4.48 0

1

2 0

110

7 1

1 8

1 4

4 2-3
6  Sren Bennedsen, SK 68 1273 3.20 1 5

1 2

4

3 1

0 8

1 1

0 9

4 2-3
7  Philip Mller, rhus  1265 3.49 8

3 0

10

0 1

0 5

1 9

2 1 3  
8  Hasse Hjortsberg, Aros  1449 5.10 7 101 9 1

1 4

6 1 5 0

1 3

5 1
9  Thomas Overgaard, Nordre  1272 3.77 101

0 4

0 8

1 2

3 1 7 0 6 1 4  
10  Lasse Friis, Nordre  1144 2.22 9

0 8

7 5 0

1 2

1 3

1 1 3 1r

 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 250 (gavekort). Bedst under 1200: kr. 250 (gavekort).

 

Fredagslyn
Grand Prix efterr 2004

  
Gr.

Navn

Points pr. runde

Points
i alt

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
A Martin Matthiesen   17  14     17 17 14 17  17 17   130
A Bjarne Hansen       17   14 14 17 14   12 17 105
A Johnni Veng     17 14         12   14 12 69
A Lars Andersen 15       11         14 10 11 61
A Tom Petri   12     17 12   11         52
A Bjarne Pedersen       12   10   12 11       45
A Poul Erik Nielsen   14  12                 14 40
A Stefan Gudmundson         14               14
A Aage Olsen           11             11
                             
B Steen Christensen 15 10  10 11 10 7   8 8 12 11 10 112
B Mads Borup   11  9 10 12 8 10 9 10 11 8 8 106
B Jens Martin Hansen       9       10       9 28
B Gert M Madsen               7   9   6 22
B Jan Rewitz             12           12
B Kasper Dreiberg      11                   11
B Henrik Christensen                   10     10
B Hans Rasmussen         9               9
B Leif Mller           9             9
B Henning Reiths         8               8
                             
C Asbjrn Christensen 11 8  8 6 5 3 9 4 6 6 9 4 79
C Anton David 12 6  7 5 6 4 7 2 5 7   5 66
C Johnny Jensen   9   7 7 6 11 2   8 7 7 64
C Steen Qourning   7   8     8           23
C Gregers Nentvig             6 5         11
C Benny Weibel               3 7       10
C Maynard                 9       9
C Torben Hansen               6         6
C Kurt Simonsen           5             5
C Sren Bennedsen                   5     5
C Kim Nissen         4               4
C Flemming Poulsen                 4       4
C Vincent Pedersen         3               3
C Chris               2         2
C Adam               2         2
                             
Points: 15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1, + 2 points for at stille op.

 

Chess House onsdags EMT

 klasse: Basis     gruppe:  1

  Spilledatoer: 22/9, 29/9, 6/10, 20/10 og 27/10. Alle dage kl. 18.30

Nr

Navn

Rating

Fv.

1

2

3

4

5

Po.

Ny

1

 Jonas Udmark, Nordthy

 1805  

3.45 

 6

 0 2

3 1

 4

5 1

3 

1792 

2

 Flemming Pagh Iversen, Sk. 68

1708

2.70 

0 5

1

 6

1 3

4  0

2 

1702

3

 Johnny Jensen, Sk. 68

1583 

1.70 

0 4

5 1 

0 1

2 0

6

 1

1552

4

 Ib Damgrd, Hrning

1567

1.55  

1

6 

 5

1 

12

 3

      1650  

5

 Thomas C. Thomsen, Enkeltmdl.

1694 

2.55

2 1

0 3

4 

6 0

1

 1

1663  

6

 Jesper Larsen, Skolerne

1757 

3.05

1

 4

2 

1 5

3 1

 1771

 

Chess House onsdags EMT

 klasse: Basis    gruppe:  2

 Spilledatoer: 22/9, 29/9, 6/10, 20/10 og 27/10. Alle dage kl. 18.30

Nr

Navn

Rating

Fv.

1

2

3

4

5

Po.

Ny

1

 Thomas Overgaard, Nordre

1321

1.60  

 6

0 2

3 0

0 4

5 

 

1272  

2

 Asbjrn Christensen, Enkeltmdl.

1355

2.25 

1 5

1

1 6

1 3

4  0

1445 

3

 Hasse Hjortsberg, Aros

1453

3.10

0 4

5 1

1 1

2 0

6

3 

1449 

4

 Torben Hansen, VRS

1486

3.35  

1

6 1

1 5

1 1

2

5 

1567

5

 Philip Mller, rhus

1377 

1.90

2 0

 3

4 0

6 0

1

0 

1292

6

 Sren Bennedsen, Sk.68

1284  

1.85

1

0 4

2 0

1 5

3 0

1 

1266  

 

 

Chess House torsdags EMT

 klasse: Basis     gruppe:  1

Rundestart kl. 18.30

Nr

Navn

Rating

Fv.

1

2

3

4

5

Po.

Ny

1

 Mikkel Nrgaard, Nordre

1780  

2.80

 6

0 2

3 

4

5 

2

3

2

 Leo Christiansen, Skdstrup

1598  

1.40

5

1

 6

0 3

4 0

2

4-5

3

 Henrik Christensen, SK 68

1871

3.50

1 4

5 

 1

2 1

6

4

1

4

 Jan Petersen, Rokaden

1669

1.90

0

6 

 5

1 0

1 2

2

4-5

5

Carsten Brlling, SK 68

1834

3.25

2

 3

4 

6 1

1

3

2

6

 Allan Westenborg, Skdstrup

1703 

2.20

1 

 4

2 

5

3 0

1

6

 

 

Chess House torsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 2

 Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Asbjrn Christensen 1400 2.98  0

0 3

101

0 8

1 7

2

 

2 Sren Vestergrd, Skanderborg 1581 4.03 1 1 6 1

9 1

3

0 5

3

 

3 Thomas Overgaard, Nordre 1341

2.76 

4 1 1

1 6

2

9 1 4

2

4 Kim Heldgaard, Rokaden 1055 1.85  3 5 0

0 7

101 

1 6

2

R

5 Hasse Hjortsberg, Aros 1403 2.92 0

1 4

1 8

1 9

2 1 4

1

6 Sren Karlberg, Skolerne 1317 2.60 1 5

0  2

3 0

71 

4 0

2

 

7 Christian Jrgensen, SK 68 1124 2.09 0

1 10

4 1

06

1 0 2

   

8 Torben Hansen, Vejlby-Risskov 1542 4.23  1 7 9 0

5 0

11 

110

3

   

9 Anton David, Nordre 1134 1.54 101

1 8

0 2

50

0 3

2

   

10         9 7 

1

4

8  

 

 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 250 (gavekort). Bedst under 1200: kr. 250 (gavekort).

 

 

 

Chess House juni EMT  
klasse:  Mester     gruppe: 1

Spilles: 15/6, 16/6 og 17/6 kl. 1830  19/6 og 20/6: kl. 12.00

Nr

Navn

Dansk/ELO

Fv.

1

2

3

4

5

Po.

Plac.

1

 Nina Hiberg, Nordre

2199/2207

2.60

- 6

1 2

3 0

 14

5 0

 2

 

2

 Jens Martin Hansen, SK. 1968

1946/1954

1.05

0 5

0

6

0 3

4 1

 1

 

3

 Erik Sbjerg, SK.1968

2282/2273

3.10

1 4

5 0

1

2 1

 6

 3

 2

4

 Hans Tanggaard, Randers

2045/2121

1.60

0

6 - 

5

1 0

0 2

 

 

5

 Janus Christensen, Skolerne

2049/2052

1.65

2 1

3

4 

6 

1 1

 3

1  

6

 

 

 

1  -

 4

2 

 5

3 

 

 

1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

   

Chess House juni EMT
klasse: Basis    gruppe: 1

Spilles: 15/6, 16/6, 17/6 kl. 18.30    19/6 og 20/6: kl. 12.00

Nr

Navn

Rating

Fv.

1

2

3

4

5

Po.

Plc.

1

 Kurt Aalbk, Viby

1420

2.00

 6

 02

3 0

1 4

5 0

1 

 

2

 Klaus Aarup, Skdstrup

1691

3.90

1 5

1

0 6

0 3

4 1

 2

3

 Henning Staugaard, Gudendalen

1366

1.60

0 4

5 0

1 1

2 1

6

2 

 

4

 Thomas O. Kristensen, Nordre

1298

1.20

1

6 1

0 5

1 0

02

    2  

 

5

 Thomas Thomsen, Enkeltmedlem

1691

3.90

2 0

1 3

4 1

6 1

1 1

 4

 1

6

 Johnny Jensen, SK. 1968

1468

2.35

1

4

2 1

5

3 1

 2

 

 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

 

Chess House juni EMT
klasse: Basis    gruppe: 1

Spilles: 15/6, 16/6, 17/6 kl. 18.30    19/6 og 20/6: kl. 12.00

Nr

Navn

Rating

Fv.

1

2

3

4

5

Po.

Plc.

1

 Kurt Aalbk, Viby

1420

2.00

 6

 02

3 0

1 4

5 0

1 

 

2

 Klaus Aarup, Skdstrup

1691

3.90

1 5

1

0 6

0 3

4 1

 2

3

 Henning Staugaard, Gudendalen

1366

1.60

0 4

5 0

1 1

2 1

6

2 

 

4

 Thomas O. Kristensen, Nordre

1298

1.20

1

6 1

0 5

1 0

02

    2  

 

5

 Thomas Thomsen, Enkeltmedlem

1691

3.90

2 0

1 3

4 1

6 1

1 1

 4

 1

6

 Johnny Jensen, SK. 1968

1468

2.35

1

4

2 1

5

3 1

 2

 

 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

 

Fredagslyn
Grand Prix forr 2004

  
Gr.

Navn

Points pr. runde

Points
i alt

1 2 3 4 5 6 7 8
A Poul Erik Nielsen 17   17    11 12  17   74
A Vagn Jensen 14               14
A Tom Petri 12 12   17 12  14  14  13 94
A Martin Matthiesen   17 12 14   17   11  17 88
A Johnni Veng   14       11   12   37
A Pelle Bank      14           14
A Jens Ove Fries Nielsen         17 10     27
A Per Holst         14       14
A Hans Henrik Grand         8       8
A Sren Holst Nielsen           5     5
A Aage Olsen               13 13
A Hans Rasmussen               9 9
Vinder Tom Petri Petersen
B  Henrik Christensen              9  
B Leif Mller 11 6   11  9   8  10   55
B Jacob Buris 9 9 10 12    4     44
B Bjarne Jensen 9               9
B Steen Christensen 8     8  7       23
B Mads Borup 7 8 8 8         31
B Henning Reiths 6   6 8  6       11 37
B Gert Madsen 5 7      3       15
B Jens Martin Hansen   10 9      7     26
B Lars Andersen   11      10  9      30
B Thomas C Thomsen     11            11
B Mikkel Nrgaard     6 6          12
B Morten Rasmussen       10    6     16
Vinder Leif Mller
 C Thomas Schulz                9
C Sren Karlberg 4               4
C Kim Nissen 3        4      8 15
C Anton David   5 4 4     3  6  7 29
C Benny Weibel     6           6
C Ehsan        5          5
C Philip Mller       3      7    10
C Johnny Jensen         5     7   12
   Vinder Anton David                  
                     
Points: 15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1, + 2 points for at stille op.

 

Chess House April/Juni 2004 Onsdags EMT
klasse: Mester  gruppe: 1

Onsdagene: 28/4, 5/5, 12/5, 19/5, 26/5, 2/6 og 9/6. Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn DK/ELO Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Per Hansen, Nordre 2092/2132 2,80  8  2 3  0 4  06 1 3  
2 Tom Petri, Nordre 2226/2213 4,30 1 7 1   8 1 3 0 0 5 3  
3 Per Holst, Nordre 2117 3,10 6  1 0 0 8  4 0 2  
4 Bjarne Hansen, SK1968 2201/2235 4,00 0 5 1 1 7 11 1 2 1 8  5  
5 Erik Sbjerg, SK1968 2253/2273 4,55 1 1 6 1  1 1 1 3  6 1
6 Janus Christensen, Skolerne 2058/2052 2,45 3 4 0 0 0 7 1  2  2  
7 Bjarne Pedersen, SK1968 2087/2121 2,70 0   3 0 0 5 1 0 1  2  
8 Johnni Veng, Kjellerup 2217/2184 4,15 1  5 1 6 1  7 0 4  
 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).

 

Chess House April/Juni 2004 Onsdags EMT
klasse: Basis  gruppe: 1

Onsdagene: 28/4, 5/5, 12/5, 19/5, 26/5, 2/6 og 9/6. Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Kasper Dreiberg, rhus 1778 3,10 0 8 u 2 3  1 4 0  6 1 3  
2 Henning Reiths, Nordre 1748 2,80 0 7 1 u 0 8  3 0 0 5 1  
3 Mikkel Nrgaard, Nordre 1757 2,85 1 6 0  1 0 8  14 1 4  
4 Jacob Buris, Skolerne 1896 4,40 1 5 1 1 7 10 1 2 0  8 4   2
5 Carsten Brlling, SK1968 1808 3,40 0 u 0 6 0 1 1 1 0 3  2   
6 Sren T Srensen, Brabrand 1763 2,85 0 0 4 1 u 7  2  2  
7 Jrgen Rudbeck, Nordre 1891 4,40 1 1 3 0 1 5 u 0 0 1  4  
8 Jens Martin Hansen, SK1968 1864 4,05 1 1 5 1  6 1  17 5 1
 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).

 

Chess House April/Juni 2004 Onsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 2

Onsdagene: 28/4, 5/5, 12/5, 19/5, 26/5, 2/6 og 9/6. Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Peter Grove, Viby 1671 4,15 1 8  2 3 1 1 4 0  6 0 4  
2 Asbjrn Korsholm, Viby 1631 3,65 1 7 1  1 8 1 3 1 1 5 0 5 1
3 Sren Vestergrd, Skanderb. 1639 3,75 0 6 1 0 1 0 1 8  04 0 2  
4 Berno Hansen, EM 1601 3,35  5 0 1 7 10 0 2 1  8  3  
5 Gert M Madsen, SK1968 1673 4,15 0 1 6 1 1 1 0 1 3 4  2
6 Flemming Pagh, SK1968 1655 3,90 1 4 0 8   7 1 2  4 2
7 Martin Frkjr-Jensen, Silkeb. 1569 2,95 0 0 3 0 0 5 1 1  2  
8 Torben Hansen, Vejlby-Riskov 1508 2,30 1 0 5 0  6 0  7 2  
 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).

 

Chess House April/Juni 2004 Onsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 3

Onsdagene: 28/4, 5/5, 12/5, 19/5, 26/5, 2/6 og 9/6. Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Bo Thomassen, Nordre 1057  2.30 0

0 9

 110

6 1

 17

8 0

0 5

    
2 Hasse Hjortsberg, Aros 1389  4.70 1 1 8 0

7 1 

0 4

3 u

1 9

110

    
3 Thomas O Kristensen, Nordre 1333  4.30 0

5 0

1 6

0 7

u 2

101

1 8

    
4 Philip Mller, rhus 1154  1.95 1 3

6 1

0 8

2 1

1 9

5 1

7 u

    
5 Sren Karlberg, Skolerne 1321 4.50 

1 3

9 0

110

0 8

0 4

1 1

    
6 Kim Heldberg, Rokaden 1131  0.95  5

0 4

3

  0 1

100

7 0

9 0

udg    et 
7 Ole Bro Pedersen, Nordre 1397  5.40 0

110

0 2

3 1

10  

1 6

u 4

    
8 Johnny Jensen, SK1968 1258 3.05  1 7

1 2

4 1

9 0

5 1

1 1

3 0

    
9 Peter Grnborg, SK1968 1497 5.95  101 1 1

1 5

1 8

4 0  

2 0

1 6

    
10 Lasse Friis, Nordre 1000 1.90   0 9 7 0

1 0

05

1 6

0 3

2 0

      

 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 250 (gavekort). Bedst under 1200: kr. 250 (gavekort).

 

Chess House Pinse EMT 2004
klasse: Mester  gruppe: 1

 

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po.  
1 Carsten Brlling, SK1968

1834

  - 6 1 2 3 1 1 4 5 0 3 2
2 Steen F Christensen, Nordre 1719   0 5 1 0 - 6 0 3 4 1 1 4
3 Lars Andersen, Nordre 2009   1 4 5 0 0 1 2 1 - 6 2 3
4 Henning Reiths, Nordre 1730   3 0 6 - 5 1 0 0 2 5
5 Henrik Dahl-Andersen, SK1968 1835   2 1 3 4 6 - 1 1 3 1
6 -     1 4 2 5 3    

1. Prmie: kr. 350. 2. Prmie: kr. 150 (gavekort).

 

Chess House Pinse EMT 2004
klasse: Basis  gruppe: 1

 

Nr. Navn Rating Fv. 1 2 3 4 Po. Pl.
1 Steen D Jensen, Maribo 1432   4 2 3 0 4  4
2 Thomas O Kristensen, Nordre 1306   0 3 1 1 1 4

3 1

3 1-2
3 Flemming Sndergaard, EM 1360  

2 1

4 1 1 1 0 2 3 1-2
4 Christian Jrgensen, SK1968 1200  

1 

0 3

2 0

1 1 1 3

 1. Prmie: kr. 250. 2. Prmie: kr. 150 (gavekort).

 

Chess House Februar/Marts Onsdags EMT
klasse: Mester  gruppe: 1

Onsdagene: 18/2, 25/2, 3/3, 10/3, 17/3, og 24/3. Rundestart kl. 18.30. 

Nr. Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 Po. Pl.
1 Torill Hagesther, rhus 1880 1.50   0 4   2 3   4 0 0

  3

1  
2 Oluf e, Randers 2034 3.10   3 1 1  0 4

3

1

4 0

3 2.
3 Bjarne Pedersen, Sk68 2087 3.60

2

4    1  2 4

1

3 2.
4 Per Hansen, Nordre 2105 3.80

1 1

   3

2 1 

1

3

2 5 1.
 1. Prmie: kr. 250. 2. Prmie: kr. 150 (gavekort).

 

Chess House Februar/Marts Onsdags EMT
klasse: Basis  gruppe: 1

Onsdagene: 18/2, 25/2, 3/3, 10/3, 17/3, 24/3 og 31/3. Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Mikkel Nrgaard, Nordre 1794 4.00 1 8   2 3 0  4 1  6 4 2.-4.
2 Carl Evald Nielsen, Randers 1717 3.10  7 1    1 8  3  5 0 3  
3 Henrik Christensen, Sk68 1869 4.80 1 6    1 1 0 8 0 4 1 4 2.-4.
4 Jrn Bach Srensen, Randers 1815 4.20  5  1  1 7 1  2 1  8 5  1.
5 Leo Christiansen, Skdstrup 1682 2.70     6 0 0 1 0 3 2  
6 Kasper Dreiberg, rhus 1781 3.80 0   0  4   1   7 1 2 3  
7 Peter Wheadon, Skanderborg 1670 2.60   3  0 1 5 1  1 4 2.-4.
8 Berno Hansen, Viby 1683 2.80 1 0     5  0 0 6 1 0 7 2  
 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

Chess House Februar/Marts Onsdags EMT
klasse: Basis  gruppe: 2

Onsdagene: 18/2, 25/2, 3/3, 10/3 og 17/3. Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po.  
1 Henning Kragelund, Nordre

1312

 1.60 1 6  1 2 3   4 5 0 2  
2 Ole Bro Pedersen, Nordre 1322 1.70 0 5  0  0  6 1 3 4 1 2  
3 Kjeld Ehlers, rhus 1338 1.80   4 5 1    1 2 0 6 3 2.
4 Torben Hansen, VRS 1617 3.90 3 6  0   5 1 1  0 2 2  
5 Ib Damgaard, Hrning 1461 2.75 2 1   0 3 4  6 1 1 3 1.
6 Mario Marigo, EM 1521 3.20 1 0  1 4 2  1 5 3  2  

 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

Chess House Februar/Marts Onsdags EMT
klasse: Basis  gruppe: 3

Onsdagene: 18/2, 25/2, 3/3, 10/3, 17/3, 24/3 og 31/3. Rundestart kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Hasse Hjortsberg, Aros 1150 3.10 1 8 1 2 0 1 4 5 1  1 6 5 2.
2 Sren Hrning, rhus 1064 2.20 0 7 1 0 1 8 0 3 0 0 5 0 1  
3 Johnny Jensen, SK68 1280 4.50 0 6 1 1 1 1 1 8 0 4 0 4  
4 Thomas H. Andersen, rhus 1122 2.80 1 5 1 1 7 1 0 1 2 1 1 8 6 1. 
5 Jacob Johnsen, EM 1186 3.50 0 1 1 6 0 0 1 1 1 3 4  
6 Philip Mller, rhus 1167 3.30 1  0 4 0 1  0 7 0 1 2 3  
7 Sren Karlberg, Skolerne 1266 4.35 1 0 3 0 1 5 1 1  1 4  
8 Anton David, Nordre 1246 4.15 0   0 5 0 0 6 0 0 7 0 0  
 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

 

Chess House jan/feb onsdags EMT 2004
klasse: Basis  gruppe: 1

Spilles: D. 7/1, 14/1, 21/1, 28/1, 4/2 og 11/2 kl. 18:30
(7. runde skal afvikles inden d. 11/2!)

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Peter Wheadon, Skanderborg 1688 3.15  8 0 2 3 1 1 4 0 6 0 3  
2 Torben Hansen, VRS 1636 2.65 0 7 1 0 8 0 3 1 0 5 6 0  2  
3 Sren Westergaard, Skanderborg 1606 2.35  6 1 0 1 1 0 8 1 4 4 3.
4 Carsten Holst, EM 1650 2.80  - 5 0 7 1 -   2 -  8 0  
5 Mikkel Nrgaard, Nordre 1819 4.55 1 0 6  1 1  3 4 3.
6 Sren G. Christensen, Skdstrup 1822 4.60  1 4 1 0   7 1 1 2 5 2.
7 Leo Christiansen, Skdstrup 1650 2.80 1 0 3 1  5 0 1 1 4 3.
8 Jacob Buris Andersen, Skolerne 1879 5.10   5 1 1 6 1 1 7 1 6 1.
 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 250 (gavekort). 3. Prmie: kr. 150 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

Chess House jan/feb onsdags EMT 2004
klasse: Basis gruppe: 2

Spilles: D. 7/1, 14/1, 21/1, 28/1 og 4/2 kl. 18:30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po.  
1 Kurt F.N. Aalbk, Viby 

1370

2.35  6 1 2 3 0 4 5 1 2  
2 Henning Kragelund, Nordre 1375 2.40 0 5 0  0 6 0 3 4 1 1  
3 Mauro Marigo, EM 1521 3.55  4 5  1 2 1  6 3 1.-2.
4 Erik Hjorth, Viborg 1374 2.40 6   0 5 1 0 2 2  
5 Ole Bro Pedersen, Nordre 1286 1.70 1   3 4 1 6 0 0 1 2  
6 Ib Damgaard, Hrning 1403 2.65 1  4 2 1 1 5 3  3 1.-2.
 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

Chess House jan/feb onsdags EMT 2004
klasse: Basis  gruppe: 3

Spilles: D. 7/1, 14/1, 21/1, 28/1 og 4/2 kl. 18:30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Claus Hvidtfeldt, Skdstrup 1212  

2 0

1 4 5 1 0 7

0 8

    2  
2 Sren Karlberg, Skolernes 1228   1 1 3 1 8

6 0

7 1     3 2.
3 Jacob Johnsen, EM 1136  

4 1

0 2

6 1

0 8

5 1

    3 3.
4 Philip Mller, rhus 1246   0 3 1 0

7 0

1 5

6     1  
5 Sren Bennedsen, Sk1968 1284   0 7 1 0 1 4 0 0 3     1  
6 Hasse Hjortsberg, Aros 1085  

5

8 0

 0 3

1 2

4 1

    3 3.
7 Gregers Nentvig, Sk1968 1337   0 0 5

1 4

1 1

0 2

    2  
8 Kjeld Ehlers Nielsen, rhus 1261  

7

1 6 2

3 1

1 1     4 1.
 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 250 (gavekort). 3. Prmie: kr. 150 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

Chess House Januar Weekend EMT 2004
klasse: Basis gruppe: 1

Spilles: D. 16/1  kl. 18:30, d. 17. og 18/1 kl. 10:00 og 15:30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po.  
1 Jesper Riis Larsen, Skolerne

1717

 2.75  6  2 3   4 5 1 3  
2 Carsten Brlling, Sk68 1734 2.85 1 5 1 6 1 3 4 0  3  
3 Kevin Leutenberger, Tjele 1606 1.80 0 4 5 1  1 2 0 0 6 1  
4 Sren T. Srensen, Brabrand 1802 3.40 1 6    5 1  1 2 3  
5 Brian M. Hamann, Odense 1630 2.00 0 0 3 4  6 1 0 1 1  
6 Leo Christiansen, Skdstrup 1650 2.15 1  4 2 0 0 5 3 1 2  
1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)

 

Chess House Januar Weekend EMT 2004
klasse: Basis gruppe: 2

Spilles: D. 16/1  kl. 18:30, d. 17. og 18/1 kl. 10:00 og 15:30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po.  
1 Ib Damgaard, Hrning

1403

 3.05 1 6 0 2 3  1 4 5 1 3 2.
2 Peter Grove, Viby 1560 4.10 1 5 1 1 6 1 3 4 1 5 1.
3 Jesper B. Nissen, Tjele 1221 1.65 0 4 5   1 2 0  6 1  
4 Claus Hvidtfeldt, Skdstrup 1212 1.60 1 6 0 0 5 1 0 0 2 1  
5 Anton David, Nordre 1237 1.80 0  3 4 1 6  0 1 2 R.
6 Leonard Nielsen, Tjele  1374 2.80 1 0 1 4 2 0  5 3  2  
1. Prmie: kr. 350. 2. Prmie: kr. 150 (gavekort). 
 Ratingprmie (u. 1300) kr. 100 (gavekort)
 A = Afbud (- = modstander har meldt afbud)
Foreningen
Chess House

Katrinebjergvej 111A,
8200 Aarhus N.
Tlf. 86 19 76 47
Kontonr. 2273-3484193486 CVR-nr. 20985941



Åbningstider i CH:
Hver onsdag
kl. 18:00 - 23:30
Juniortræning hver lørdag
kl. 12:30 - 17:00
Superlyn første fredag
i måneden kl. 19:00
Nordres klubaften er
torsdage.
Aarhus/Skolernes aften er tirsdage.
Tjek kalenderen for andre arrangementer, ændringer, ferie mm.