Resultater - afsluttede turneringer r
2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999
Ser nogle gamle resultater underlige ud, henviser vi til den gamle hjemmeside
Afsluttede turneringer 2006

Chess House Nytr 2006 EMT

Spilletidspunkter: 27/12 12:30, 27/12 18:30, 29/12 18:30, 30/12 12:30 og 30/12 18:30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Lars Ren Andersen, Nordre 2018/2126 4,05 1 6 1 2 3 1 4 5 1 4 1
2 Esben Nicolajsen, Nordre 1745 2,00 0 5 1 0 1 6 3 4 0 1  
3 Benjamin H Jacobsen, rhus 1750 2,05 0 4 5 0 1 2 6 1  
4 Tobias R. Bje, Viby 1723 1,85 3 1 6 5 1 0 1 2 3 2
5 Sren G Christensen, Nordre 1826/1919 2,65 2 1 1 3 4 6 0 0 1 2  
6 Bjrn Mller Ochsner, Skolerne 1790 2,35 1 0 4 2 0 1 5 3 2  

1. prmie: kr. 400,-. 2. prmie: 200,- (gavekort)
Prmier deles ved ligestilling.

 

 

Fredagslyn

Grand Prix efterr 2006

  
Gr.

Navn

Points pr. runde

Points
i alt *

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
A Johnni Veng 12 17 17 14 14 12 17   17 17 11 14 12 113
A Martin Matthiesen       17   11   17   12 17 11 17 102
A Bjarne Hansen           14   12     14 17 14 71
A Bjarne Pedersen   14   10 10         10 12 10   66
A Lars Andersen 14       12         11     11 48
A Arne Matthiesen         17   14 12           43
A Poul Erik Nielsen        12           14   12   38
A Klaus Berg           17               17
A Hans Tanggard 11                         11
A Niels Bindzus                   8       8
                               
B Hans Rasmussen 17 12 12 11 11   11           9 83
B Steen F Christensen 10     9 9 7   11 14 9   9 10 72
B Mads Borup     14 8   9     12   10   8 61
B Anders Nielsen                         7 7
B Gert Medom Madsen                   6       6
                               
C Benny Weibel       7   8 12 10 11   9     57
C Anton David     11   8       10 7   8   44
C Phillip Mller       6       9           15
C Peter Grnborg           10               10
C Johnny Jensen 9                         9
C Jens Riis       5                   5
                               

Points: 15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1, + 2 points for at stille op. 
* Kun de 7 bedste resultater regnes med i stillingen.

 

Chess House November/december 2006 Onsdags EMT
klasse: Mester gruppe: 1

Spilletidspunkter: 15/11, 22/11, 29/11, 6/12 og 12/12: kl. 18.30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Steffen Cordes, Sk1968     1 6  2 3 0 4 5  2  
2 Niels Bye, SK1938     0 5 6 0 3 4  1  
3 Henning Matzen, SK1968      4 5 0 1 2 1  6 3 2-3
4 Bjarne Pedersen, SK1968     6  1 5 1 1  2 3 1
5 Peter grove, Viby     2 1 1 3 4 0 6 0  1 2  
6 Oluf e, Randers     1 0 4 2 1 5 3  3 2-3

1. prmie: kr. 400,-. 2. prmie: 200,- (gavekort)
Prmier deles ved ligestilling.

 

Chess House November/december 2006 Onsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 1, monrad

Spilletidspunkter: 15/11, 22/11, 29/11, 6/12 og 12/12: kl. 18.30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Kjeld Ehlers, rhus

1614

2,10

2 0

0 5

010

9 0

0 4

0  
2 Ole Lynge Srensen, Sk1968 1675 2,50 1 1

3 0

6 0

7

101

2  
3 Jrn Bach Srensen, Randers 1862/2020 3,35

4 1

1 2

7 1

5

0 8

3  
4 Kasper Bek Aagaard, Skdstrup 1805/1947 3,05

0 3

6

8 0

10

1 1

2  
5 Nicolai K B Petersen, Tjele 1666/1637 2,50 6

1 1

1 9

3

7 1

4 1-2
6 Philip D D Mller, Nordre 1599 1,75

5

4

1 2

8 0

9

2  
7 Mikkel Motzkus, Tjele 1681 2,15 8 1

9

0 3

2

0 5

2  
8 Jens Olaf Svanholm Fogh, Viby 1862/2043 3,45

0 7

101

1 4

1 6

3 1

4 1-2
9 Gert Medom Madsen, EM 1600 2,20 101

7

5 0

1 1

6

3 r
10 Carl Evald Nielsen, Randers 1636 2,00

0 9

0 8

1 1

4

0 2

1  

1. prmie: kr. 450,-. 2. prmie: 250,- (gavekort). Prstationsprmie: kr. 300,- Prmier deles ved ligestilling.

Chess House November/december 2006 Onsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 2

Spilletidspunkter: 15/11, 22/11, 29/11, 6/12 og 12/12: kl. 18.30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Sren Bennedsen, SK1968

1324

1,50  0 6 1 2 3 0  4 5 0 1  
2 Kristian Seegert, Viby 1591 3,50  5 0 6 1 3 4 0 2  
3 Esben Nicolajsen, Nordre 1442 2,35 0 4 5 1 1 2 0 6 3 1-3
4 Sebastian M Nielsen, Skdstrup 1327 1,50 1 6 0 0 5 1 1 2 3 1-3
5 Kurt F N Aalbk, Viby 1559 3,25 2 0 3 4 1 6 0 1 2  
6 Torben Hansen, VRS 1521 2,95 1 1 1 4 2 0 5 3 0 3 1-3

1. prmie: kr. 400,-. 2. prmie: 200,- (gavekort)
Prmier deles ved ligestilling.

Chess House November/december 2006 Onsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 3

Spilletidspunkter: 15/11, 22/11, 29/11, 6/12 og 12/12: kl. 18.30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Sren David Hafstrm, rhus

1047

2,80 1 6 0 2 3 0 4 5  2  
2 Lukas P Thillemann,  1000 2,45 1 5 1 6 0 3 4  3 2
3 Kurt Ohlsen, Mrslet 1000 2,45 1 4 5  1 2 1  6 4 1
4 Asbjrn Juul Petersen, Mrslet 1000 2,45 0 6  5 1 0  2 1  
5 Frederik O Svendsen, Mrslet 1000 2,45 2 0 3 4  6  1 2  
6 Adam B Hansen, 1000 2,45 1 0 4 2 0  5 3  1  

1. prmie: kr. 400,-. 2. prmie: 200,- (gavekort)
Prmier deles ved ligestilling.

 

Chess House Oktober/November 2006 EMT
klasse: Mester  gruppe: 1

Spilletidspunkter: 4/10, 11/10, 18/10, 25/10 og 30/11: kl. 18.30

Nr Navn Rating

Fv.

1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Steffen Cordes, SK1968 1965/2074 2,50 1 6 0 2 3   4 5 1 3 2-3
2 Mads Borup, Nordre 1884/1876 1,85  5 1  6 1 3 4 0 3 2-3
3 Henrik Christensen, SK1968 1970/2013 2,55  4 5 0  1 2 0 0 6 1  
4 Henning Matzen, Viby 1894/2036 1,90 6 0 5 1  2 2  
5 Bjarne Pedersen, SK1968 2022/2062 3,00 2 1 3 4  6 0 0 1 2  
6 Lars Andersen, Nordre 2047/2126 3,15 1 0 1 4 2  5 3 1 3 1

 1. prmie: kr. 400,-. 2. prmie: kr. 200,- (gavekort)

 

Chess House Oktober/November 2006 EMT
klasse: Monrad  gruppe: 1

Spilletidspunkter: 4/10, 11/10, 18/10, 25/10 og 30/11: kl. 18.30

Nr Navn Rating

Fv.

1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Torben Hansen, VRS 1478 1,05

2

010

3

0 5

1 6

2  
2 Jesper Karup, SK1968 1688 3,35 1

5 0

9 0

8

3

1  
3 Johnny Jensen, SK1968 1650/1706 2,75

4 0

6

1

9 0

2

1  
4 Carl Evald, Randers 1613 1,75 1 3

7 0

1 6

010

9

2  
5 Philip Mller, Nordre 1602 2,10 6 0

1 2

8 0

1 1

0 7 2  
6 Sren T Srensen, rhus 1773/1907 3,35

1 5

3

4 0

1 7

1 0

2  
7 Jrn Bach Srensen, Randers 1866/2020 3,65 8 1

1 4

10

6 0

5 1

3 2
8 Leo Christiansen, Skdstrup 1547 1,55

7

9 1

1 5

2

010

2  
9 Kurt F N Aalbk, Viby 1514 1,50 100

0 8

1 2

1 3

4

2  P
10 Mikkel Hansen, Nordre 1858 3,95

1 9

1 1

7

4 1

8 1

4 1

 1. prmie: kr. 500,-. 2. prmie: kr. 200,- (gavekort). Prstationsprmie: 300,- (gavekort)

 

Festugeturneringen 2006
gruppe: Schweizer

Spilletidspunkter: 1/9, 2/9, 3/9, 7/9, 8/9, 9/9, 10/9 - Lrdag/sndag kl. 13:00 og hverdage kl. 18:30

Nr. Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 I alt Pl.
1 Claus Stvring, Skive 2049/2087 2,55/3 1 9 101

3

4

UD

G

E

T  
2 Stefan Wiecker, Nakskov 1972/2052 0,00/0

10

7

U

D

G

E

T

 
3 Jrn Bach Srensen, Randers 1880/2036  4,65/7 111 16

1

6

5

4

114

4 2-4
4 Henning Matzen, Viby 1870/2036 4,30/6

121

5

116

1 1*

7 1

3

1 8

6 1
5 Jesper Riis Larsen, Skolernes 1864 4,80/7 13 4 9

111

3

101

7

4 2-4
6 Sren T Srensen, rhus 1829/1907 5,15/7

14

115

7

3

016

8

1 9

4  
7 Kasper B Aagaard, Skdstrup 1816/1972 4,00/6 15 2 1* 6

101

0 4

161

5

4 2-4
8 Christopher Munck-P, rhus 1669 4,30/7

160

011

151

112

131

6

4 0

3  
9 Berno Hansen, Viby 1659 3,30/7

1 0

112

5

140

11

113

6 0

3  
10 Johnny Jensen, SK1968 1627/1709 2,75/6 1*2

0 1

131

0 7

141

0 5

161

4 1/1800
11 Carl Evald Nielsen, Randers 1556 2,80/7

3 0

8 1

14

0 5

9

12

151

3  
12 Torben Hansen, VRS 1541 2,50/6 0 4 9 0

1

8 0

015

11

013

1  
13 Kurt F N Aalbk, Viby 1525 2,95/7

5

114

010

160

0 8

9 0

121

2  
14 Leo Christiansen, Skdstrup 1502 2,40/7 6 130

11

1 9

010

151

3 0

3  
15 Lars Holm-Rasmussen, rhus 1388 1,25/6

7

6 0

0 8

1*

121

014

011

2  
16 Esben Nicolajsen, Nordre 1253 0,40/7 1 8

3

4 0

113

6 1

0 7

010

3 prs.

* Point'et tller med i stillingen, men ikke i prstationsberegningen.

1. prmie:  kr. 500,-  
2. prmie:  kr. 300.- (gavekort)   
Bedst under 1800:  kr. 400,-   
Bedste prstation:   kr. 400,- (gavekort)
Man kan kun vinde n prmie og ved ligestilling deles prmierne.
Prmielisten er prioriteret og man vinde den hjeste prmie man er kvalificeret til; 
men fr udbetalt den strste af dem.

 

Chess House September/Oktober 2006 Torsdags EMT
klasse:
Mester gruppe: 1

Spilletidspunkter: 17/8, 24/8, 31/8, 14/9 og 21/9 alle dage kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Bjarne Pedersen, SK1968 1993/2067 1,55 0 6 0 2 3 1 4 5 0 1  
2 Nina Hiberg, Nordre 2224/2250 3,35 5 1 1 0 6 1 3 4 0 2  
3 Steffen Cordes, SK1968 1980/2081 1,50 0 4 5 1 2 0 0 6 1  
4 Martin Bkgaard, Skolerne 2211/2230 3,25 3 1 6 1 5 1 0 1 2 3 2
5 Johnni Veng, Nordre 2214/2239 3,25 2 3 4 0 6 0 1 1 2  
6 Igor Teplyi, byhj 2065/2114 2,10 1 1 4 2 1 1 5 3 1 4 1

 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

 

Chess House September/Oktober 2006 Torsdags EMT
klasse: Basis gruppe: 1

Spilletidspunkter: 17/8, 24/8, 31/8, 14/9 og 21/9 alle dage kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Anton David, Nordre 1299 0,65 6 2 3 4 5 1 3 1-2
2 Gert M Madsen, SK1968 1607 2,75 1 5 1 0 6 0 3 4 1 2  
3 Leo Christiansen, Skdstrup 1502 1,95 0 4 5 1 1 2 1 0 6 2  
4 Johnny Jensen, SK1968 1627/1709 2,90 3 1 6 1 0 5 1 0 2 2  
5 Jan Oehmichen, Bov 1711/1876 3,50 2 0 0 3 4 1 6 0 1 1  
6 Ole Lynge Srensen, SK1968 1675 3,25 1 0 4 2 1 5 3 1 3 1-2

 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

 

 

Fredagslyn

Grand Prix Sommer 2006

  
Gr.

Navn

Points pr. runde

Points
i alt *

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A Johnni Veng 17     17   17 17 12 17 10 17 114
A Martin Matthiesen 12   17 14       17 14 12   86
A Lars Andersen         12 10   11 12 14 14 73
A Bjarne Hansen 14 17       14           45
A Arne Matthiesen         17         17   34
A Sren Holst     14                 14
A Bjarne Pedersen               14       14
A Janus Christensen   12                   12
A Hans Henrik Grand     12                 12
A Hans Tanggard 11                     11
                           
B Mads Borup 10 14 10   11   12 8   11 12 80
B Steen Christensen 7 11 9 12 14 9     11 8   74
B Hans Rasmussen 6   11   10 11   9 10   11 68
B Jacob Buris       11   12           23
B Sren T Srensen 9             10       19
B Johnny Jensen         9           10 19
B Kristine Srensen             14         14
B Simon Thougaard             11         11
B Gert M Madsen       10               10
B Jonathan       9               9
B Morten Rasmussen                   9   9
B Heinrick Almind 8                     8
                           
C Asbjrn Christensen                 9 8 11 28
C Anton David                   7   7
C Benny Weibel 5                     5
                           

Points: 15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1, + 2 points for at stille op. 
* Kun de 7 bedste resultater regnes med i stillingen.

 

Aarhus Chess Summer 2006
klasse: Basis  gruppe: Schweizer

Spilletidspunkter: 25/6, 26/6, 27/6, 28/6, 29/6, 30/6 og 1/7: kl. 18.30

Nr. Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 I alt Pl.
1 Johnni Veng, Nordre 2227/2200 5,55

110

7 1

5

0 8

3 1 4

1 6

1.-2.
2 Igor Teplyi, byhj 2072 4,85

110

1 6

121

0 3

7 1

9 1

8

4  
3 Janus Christensen, Skolerne 2052/2112 4,20

112

8 0 1 9

2 1

0 1

101

4

4  
4 Hans Tanggaard, Randers 2038/2078 3,95

131

9

8

5

6

1

3

4  
5 Lars Andersen, Nordre 2017/2102 2,55

114

111

1

4

3  
6 Bjarne Pedersen, SK1968 2006/2062 4,05

151

2 0 7

114

4

8

1 0

3  
7 Steffen Cordes, SK1968 1999/2100 4,65

116

0 1

6

111

0 2

114

10

4  
8 Hans Henrik Grand, Skolerne 1980/2015 3,55

171

1 3

4

1 1

10

6

2

5 1.-2.
9 Niels Bye, SK1968 1949 4,50

118

4

3 0

10

121

0 2

151

4  
10 Jrn Bach Srensen, Randers 1810/2041 2,65

1 0

115

111

9

8

0 3

7

3 R1
11 Claus Andersen, Rokaden 1665 2,80

1 2

0 5

100

0 7

131

181

14

3 1.-2.
12 Johnny Jensen, SK1968 1656/1666 3,25

3 0

116

0 2

171

0 9

150

013 2  
13 Torben Hansen, VRS 1541 2,75

0 4

170

18

116

011

1

121

3 1.-2.
14 Carl Evald Nielsen, Randers 1540 2,40

5 0

18

117

6 0

115

7 0

11

3 R2
15 Leo Christiansen, Skdstrup 1522 2,40

6

100

161

118

140

112

0 9

3 R2
16 Asbjrn Christensen, EM 1418 1,95

7 0

120 015

130

1

117

181

3  
17 Henning Staugaard, Guden 1415 1,90

0 8

113

140

012

180

160

1 2  
18 Sren Bennedsen, SK1968 1393 2,05

9 0

14 13

150

117

011

016

2  

 

Chess House April/Juni 2006 Onsdags EMT
klasse:
Mester gruppe: 1

Spilletidspunkter: 26/4, 3/5, 10/5, 17/5, og 24/5: kl. 18.30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Sren T Srensen, rhus 1854/1983 1,35 0 6 2 3 0 0 4 5 0  
2 Johnni Veng, Nordre 2215/2200 4,00 1 5 1 1 6 1 3 4 4 2
3 Steffen Cordes, SK1968 2010/2100 2,55 0 4 5 1 1 1 2 0 0 6 2  
4 Igor Teplyi, byhj 2030 2,70 3 1 6 1 1 5 1 1 2 4 1
5 Niels Bye, SK1968 1971 2,25 2 0 0 3 4 0 6 1 1 1  
6 Henrik Christensen, SK1968 1959/1974 2,15 1 1 0 4 2 0 5 3 1 2  

1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

 

Chess House April/Juni 2006 Onsdags EMT
klasse: Basis  gruppe: Monrad

Spilletidspunkter: 26/4, 3/5, 10/5, 17/5, 24/5, 31/5 og 7/6: kl. 18.30

Nr. Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 I alt Pl.
1 Bjrn M Ochsner Skolerne 1617 4,75

2 1

7 0

1 4

010

112

5 1

9

4  
2 Christian Jrgensen, SK1968 1247 1,50 0 1

8 0

011

5 1

0 6

0 4

3 0

1  
3 Torben Hansen, VRS 1455 4,10

4 0

5 1 012

111

8

7

1 2

4 1/1500
4 Leo Christiansen, Skdstrup 1323 1,70 1 3

6

1 0

0 8

010

2 1

5

3  
5 Henning Staugaard, Guden 1563 4,30

6

0 3

9 0

0 2

110

0 1

4

1  
6 Philip Mller, Nordre 1578 3,80/6 5

4

8

9 0

2 1

110

7

2  
7 Henrik Bjerregaard, SK1968 1241 0,80/6

8 1

1 1

100

112

9

3

6 1*

5 2
8 Gert M Madsen, SK1968 1627 5,15 7

1 2

6

4 1

3

10

121

4  
9 Ole L Srensen, SK1968 1723 5,30

100

11 1 5

1 6

7

121

1

4  
10 Jakob Sandholm, rhus 1693 5,20 1 9 12 1 7

1 1

4 1

8

111

6 1
11 Sren Karlberg, Skolerne 1309 1,75

120

9

2 1

3 0

1 5

1 6

010

3 2/1500
12 Asbjrn Christensen, EM 1427 2,70 111

10

3 1

7 0

1 0

0 9

0 8

2  

1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 250 (gavekort). Bedste under 1500: kr. 250 2. under 1500: kr. 200
*: Partiet rates ikke.



Grand Prix forr 2006

  
Gr.

Navn

Points pr. runde

Points
i alt *

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A Johnni Veng 17   14 14     14 14 17 14 104
A Hans Tanggard 11   12 12     10 10 11 9 74
A Poul Erik Nielsen     17 11 17   12       57
A Lars Andersen 14         17     14 8 53
A Martin Matthiesen             17 11   17 45
A Bjarne Hansen           11   17 12   40
A Bjarne Pedersen       17           12 29
A Sren Holst           14         14
A Niels Bindzus           10         10
A Niels Skov                 10   10
B Mads Borup 8   10 10 10 9   12 8 11 70
B Steen Christensen 10   11 8 14 8 9 8 9   69
B Hans Rasmussen 12     9 8   11 9 6   55
B Sren T Srensen 9         12       10 31
B Benny Weibel     9       7 7     23
B Karsten Hansen         12           12
B Henning Reiths         11           11
B Johnny Jensen 7                   7
B Heinrick Almind           7         7
B Anders Nielsen           5         5
B Jakob Sandholm                 7   7
C Asbjrn Christensen     7 7 9 6 8   5 7 49
C Ehsan Sarhaddi       6 7           13
C Anton David     8               8

Points: 15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1, + 2 points for at stille op. 
* Kun de 7 bedste resultater regnes med i stillingen.

 

Hurtigskak
Lrdag den 17. juni 2006

8 mand deltog og blev opdelt i 2 ratinggrupper. Prmietagerne blev:
  
1a Martin Matthiesen og Erik Sbjerg
1b Bjarne Pedersen
2b* Sren T Srensen, rhus

 * Bedste ratingprstation.
1. Prmier: kr. 150. 2. Prmier: kr. 150

 

Gigantlyn
Lrdag den 29. april 2006

20 mand deltog og blev opdelt i 4 ratinggrupper. Prmietagerne blev:
  
1a Mads Boe, rhus og
Tobias Christensen,Skolerne
1b Hans-Henrik Grand, Skolerne
2b Sren T Srensen, rhus
1c Heine Skov Jensen, EM
2c Mads Borup, Nordre
1d Kristian Seegert, Viby
2d Bjrn Ochsner, Skolerne

 1. Prmier: kr. 400. 2. Prmier: kr. 200

Preview Image
Grand Prix vinter 2006

  
Gr.

Navn

Points pr. runde

Points
i alt *

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
A Martin Matthiesen 17 17 17 14       14   17   17 17 130
A Johnni Veng 9 11 12 17 17 10 17 12 17 14 14 11 120
A Lars Andersen   10 11       8   12     12 12 65
A Arne Matthiesen 12     12   12             14 50
A Bjarne Pedersen   12 10 9   9             9 49
A Tom Petri       10   17   17           44
A Klaus Berg 14         14     14         42
A Poul Erik Nielsen   14         14 11           39
A Niels Skou 10     11                   21
A Jacob Bjerre     14                     14
A Bjarne Hansen                         10 10
A Peer Ole Pedersen                 9         9
A Claus Rossen       6                   6
                               
B Steen Christensen 7   7 8 14   10   8 12 12   8 79
B Hans Tanggaard 11           12   10 11 17 11   72
B Mads Borup 8 9   5 10 8 6     10   9   65
B Heinrick Almind     8 7 12 11         11 8   57
B Johnny Jensen 6 8 5               9   7 35
B Sren T Srensen             9 10 7         26
B Henrik Christensen     9                 14   23
B Benny Weibel             5 8       7   20
B Hans Rasmussen                   9   10   19
B Morten Bjrn             11             11
B Kristine Srensen                 11         11
B Anders Nielsen                     10     10
B Jacob Buris               9           9
B Anders Nielsen   7                       7
B Christopher Munck-Peders.               4           4
                               
C Asbjrn Christensen        4 11 7 4 7   6 7 6 6 54
C Anton David 5   6 2 9 6 3 5 4 8 48
C Torben Hansen             7 6 6 7   4   30
C Phillip Mller                 5   8 5 5 23
C Mikkel Motzkus       3                   3
C Bjarke Larsen       2                   2
C Sren Andersen             2             2
                               
                                

Points: 15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1, + 2 points for at stille op. 
* Kun de 8 bedste resultater regnes med i stillingen.

 

Chess House Februar/April 2006 EMT
klasse: Mester  gruppe: 1

Spilletidspunkter: 22/2, 1/3, 8/3, 15/3, 22/3, 29/3, 5/4: kl. 18.30

Nr Navn Rating

Fv.

1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Casper D Rasmussen, Skolerne 2315/2296   1 7

4 0

0 6

8 1

101 1 2

111

5

1-3

2 Nina Hiberg, Nordre 2257/2251  

8 1

1 5

4

1 6

3

1 0

0 7

4

 
3 Johnni Veng, Nordre 2202/2200   1 9 6 0 1 5

4

2

110

121

5

1-3

4 Martin Bkgaard, Skolerne 2175/2192  

101

1 1

2 3

6 1

0 7

1 8

5

1-3

5 Per Rasmussen, SK1968 2096  

111

2 0

3 0

010

12

9

6 0

2

 
6 Thomas Klitgrd, Skolerne 1999/2071   12 1 3 1 1 2 0 0 4 111

1 5

4

1/u

7 Lars Andersen, Nordre 1997/2094   1 0 112 8 0

9

111

41

2 1

4

1/u

8 Bjarne Pedersen, SK1968

1988/2061

 

0 2

10

1 7

0 1 9 12

4 0

2

 
9 Hans Tanggard, Randers

1977/2071

  3 0

11

12

7

8

5

110

3

 
10 Oluf e, Randers

1947/2054

 

0 4

8 111

5 1

0 1

3 0

9 0

2

 
11 Sren T Srensen, rhus

1892/2054

  5 0

9

010

112 7 0 0 6

1 0

1

 
12 Mikkel Hansen, Nordre

1874

 

6

7 0

9

110

5

8

0 3

2

 

 1. Prmie: kr. 600. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort). Bedst under 2000: kr. 300 (gavekort).

Chess House Februar/April 2006 EMT
klasse: Basis  gruppe: 1

Spilletidspunkter: 22/2, 1/3, 8/3, 15/3, 22/3, 29/3, 5/4: kl. 18.30

Nr Navn

Rating

Fv.

1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Anders H Srensen, VRS 1477 1,60 - 8 2 3 1 4 5 0 1 6 7 1 4 2
2 Jrn Bach, Randers 1788 4,35 1 7 1 - 8 3 4 1 1 5 6 1 5 1
3 Gert M Madsen, SK1968 1642 3,05 0 6 7 0 1 2 - 8 0 4 5 1  
4 Ole L Srensen, SK1968 1636 3,00 1 5 6 0 1 7 1 0 2 3 1 - 8 3  
5 Carl Evald Nielsen, Randers 1648 3,15 4 0 8 - 0 6 7 1 1 2 0 3 2  
6 Jesper B Jansen, rhus 1697 3,60 3 1 1 4 5 1 8 - 7 1 0 0 2 3  
7 Torben Hansen, VRS 1552 2,25 2 0 3 4 0 5 6 8 - 0 1 1  
8  

 

  1 - - 5 2 - - 6 3 - - 7 4 -    

 1. Prmie: kr. 450. 2. Prmie: kr. 250 (gavekort).

 

Chess House Februar/April 2006 EMT
klasse: Basis  gruppe: 2

Spilletidspunkter: 22/2, 1/3, 8/3, 15/3, 22/3, 29/3, 5/4: kl. 18.30

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl.
1 Henning Staugaard, Gudendal 1311 3,20 1 8 0 2 3 0 1 4 5 1 0 6 7 1 4  
2 Asbjrn Christensen, EM 1422 4,40 0 7 1 1 1 8 1 3 4 0 5 6 1 4 1-3
3 Kjeld Ehlers, rhus 1287 2,95 1 6 7 0 1 1 2 0   0 8  0 4 5 0 2  
4 Bjrn M Ochsner, Skolerne 1435 4,50 0 5 6 1 1 7 1 0 2 3 1 1 8 4 1-3
5 Sren Bennedsen, SK1968 1249 2,55 4 1 8 0 1 6 7 0 1 2 1 1 3 4 1-3
6 Sren Karlberg, Skolerne 1367 3,80 3 0 0 4 5 1 7 1 1 0 2 2  
7 Henrik Bjerregaard, Sk1698 1200 2,10 2 1 1 3 4 0 5 6 8 0 0 1 3  
8 Leo Christiansen, Skdstrup

1432

4,50 1 0 1 5 2 0 0 6 3 1 1 7 4 0 3  

 1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).

 

Chess House Januar/Februar 2006 Onsdags EMT
klasse:
Mester gruppe: 1

Spilletidspunkter: 11/1, 18/1, 25/1, 1/2 og 8/2 alle dage kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Per Rasmussen, Sk1968 2084 3,40 6 1 2 3 1 1 4 5 4 1
2 Sren T Srensen, rhus 1907 2,00 5 1 0 6 3 4 0 1  
3 Hans-Henrik Grand, Skolerne 2003 2,75 4 5 0 1 2 6 2  
4 Sren G Christensen, Nordre 1875 1,75 3 6 0 5 1 0 1 2 2  
5 Hans Tanggard, Randers 1959 2,40 2 3 4 1 6 1 3 2
6 Bjarne Pedersen, SK1968 1994 2,70 1 4 2 5 3 2  
 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

Chess House Januar/Februar 2006 Onsdags EMT
klasse:
Basis gruppe: 1

Spilletidspunkter: 11/1, 18/1, 25/1, 1/2 og 8/2 alle dage kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Mads Borup, Nordre 1874 3,10 0 6 0 2 3 1 0 4 5 1 2  
2 Allan H Corneliussen, rhus 1734 1,95 1 5 1 1 6 1 3 4 4 1
3 Peter Grove, Viby 1866 3,05 1 4 5 0 0 1 2 0 1 6 2  
4 Henrik Christensen, SK1968 1825 2,70 3 0 6 1 1 5 1 1 2 3 2
5 Gert M Madsen, SK1968 1652 1,35 2 0 1 3 4 0 6 0 0 1 1  
6 Igor Teplyi, byhj 1845 2,85 1 1 0 4 2 1 5 3 0 2  
 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).
 
Chess House Januar/Februar 2006 Onsdags EMT
klasse:
Basis gruppe: 2

Spilletidspunkter: 11/1, 18/1, 25/1, 1/2 og 8/2 alle dage kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Ole L Srensen, SK1968 1564 2,25 1 6 1 2 3 1 4 5 4 1
2 Johnny Jensen, SK1968 1634 2,85 5 1 0 1 6 1 3 4 3  
3 Philip Mller, Nordre 1567 2,25 4 5 0 1 2 0 1 6 2  
4 Torben Hansen, VRS 1563 2,25 3 0 6 1 0 5 1 2 2  
5 Carl-Evald Nielsen, Randers 1627 2,80 2 3 4 1 6 1 1 3 2
6 Leo Christiansen, Skdstrup 1600 2,55 1 0 0 4 2 0 0 5 3 0 0  
 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).
 
Chess House Januar/Februar 2006 Onsdags EMT
klasse:
Basis gruppe: 3

Spilletidspunkter: 11/1, 18/1, 25/1, 1/2 og 8/2 alle dage kl. 18.30.

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Bjrn M Ochsner, Skolerne 1444 3,20 6 1 2 3 0 1 4 5 3  
2 Asbjrn Christensen, EM 1393 2,85 1 5 1 0 1 6 1 3 4 3 2
3 Anders H Srensen, VRS 1441 3,20 1 4 5 1 1 1 2 0 1 6 4 1
4 Nicklas Corneliussen, rhus 1090 0,75 3 0 6 0 5 1 0 2 1  
5 Anton David, Nordre 1389 2,80 2 0 0 3 4 1 6 0 1 1  
6 Sren Hrning, rhus 1313 2,20 1 4 2 0 1 5 3 0 1  
 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

 

Chess House Januar 2006 Weekend EMT
klasse:
Mester gruppe: 1

Spilletidspunkter: 27/1 kl. 18:30, 28/1 og 29/1 kl. 10:00 og 16:00 

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Lars Andersen, Nordre 1992/2094 3,35 0 6 2 3 1 1 4 5 1 3 2
2 Martin L Lauritsen, Viborg 1912/2072 2,70 0 5 1 0 6 1 3 4 1 2  
3 Peter Grove, Viby 1866/1956 2,25 1 4 5 0 1 2 0 6 2  
4 Henrik Dahl-Andersen, SK1968 1867/1982 2,30 3 0 6 1 5 1 0 0 2 1  
5 Kasper M Jrgensen, Silkeborg 1870 2,30 2 1 3 4 0 6 0 0 1 1  
6 Igor Templyi, byhj 1845 2,10 1 1 4 2 1 1 5 3 4 1
 1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).

Chess House Januar 2006 Weekend EMT
klasse:
Basis gruppe: 1

Spilletidspunkter: 27/1 kl. 18:30, 28/1 og 29/1 kl. 10:00 og 16:00 

Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 4 5 Po. Pl.
1 Jakob Sandholm, rhus 1643 3,95 1 6 1 2 3 1 1 4 5 1 5 1
2 Jesper Karup, SK1968 1525 3,30 1 5 1 0 1 6 1 3 4 3  
3 Mikkel Motzkus, Tjele 1388 2,40 1 4 5 1 0 1 2 0 6 2 1/1400
4 Bjarke Larsen, Tjele 1173 1,20 3 0 6 0 1 5 1 0 2 1  
5 Jakob Birks, Tjele 1000 0,40 2 0 0 3 4 0 6 0 0 1 0  
6 Leo Christiansen. Skdstrup 1600 3,70 1 0 1 4 2 0 1 5 3 2  
 1. Prmie: kr. 350. Bedst under 1400: kr. 250 (gavekort).
Foreningen
Chess House

Katrinebjergvej 111A,
8200 Aarhus N.
Tlf. 86 19 76 47
Kontonr. 2273-3484193486 CVR-nr. 20985941



Åbningstider i CH:
Hver onsdag
kl. 18:00 - 23:30
Juniortræning hver lørdag
kl. 12:30 - 17:00
Superlyn første fredag
i måneden kl. 19:00
Nordres klubaften er
torsdage.
Aarhus/Skolernes aften er tirsdage.
Tjek kalenderen for andre arrangementer, ændringer, ferie mm.