Resultater - afsluttede turneringer r
2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999
Ser nogle gamle resultater underlige ud, henviser vi til den gamle hjemmeside
Afsluttede turneringer 2010
Chess House December Weekend EMT 2010
Basis 1
Fredag 17/12 kl. 18:30, lør-/søndag kl. 10:00 og 16:00
Nr Navn Rating Fv. 17/12
1
18/12
2
18/12
3
19/12
4
19/12
5
Po. Pl.
1 Allan Westenborg
Skakklubben Af 1968
1753 2,70

2 0

1 8

4

1 3

0 7

1747
2
5.
2 Jonas Rune K. Udmark
Skakklubben Af 1968
1826 3,70

1 1

3 0

5 1

0 4

1 6

1805
3
3.-4.
3 Morten Lyck Hansen
Enkeltmedlem
1823 3,30

4 1

1 2

7 1

1 0

1 8

1844
4
1.
4 Frank Gjerning Pedersen
Kjellerup Skakklub
1716 3,05

0 3

6 1

1

2 1

5

1715
3
3.-4.
5 Bjarne Kristensen Jessen
Skakklubben Af 1968
1316 1,20

6 1

7 0

0 2

0 8

4

1330
1
7.
6 Johannes Hansen
Skakklubben Rokaden
1082 0,30

0 5

0 4

8 0

0 7

2 0

1069
0
8.
7 Johnny Jensen
Skakklubben Af 1968
1626 2,95

8

1 5

0 3

6 1

1 1

1643
3
2.
8 Søren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1602 2,80

7

1 0

1 6

5 1

3 0

1590
2
6.
1. Præmie: kr. 400. 2. Præmie: kr. 200 (gavekort). 
Ratingpræmie bedst under 1400: kr. 200 (gavekort)
Ved ligestilling benyttes alm. korrektion. A=Afbud, U=Udsat kamp
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

 

Skak i dagtimerne
Basis 1
Alle runder kl. 13:00
Nr Navn Rating Fv. 12/11
1
19/11
2
26/11
3
3/12
4
10/12
5
Po. Pl.
1 Aksel Madsen
Hørning Skakklub
1445 1,60

0 6

0 2

3 0

1 4

5 1


2
2 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1648 3,10

1 5

1 1

1 6

3

4 1


4,5
1-2
3 Thomas Bauder Jensen
Randers Skakklub
1686 3,35

1 4

5 1

1 1

2

1 6


4,5
1-2
4 Brian Kristensen
Viby Skakklub
1474 1,80

3 0

6 0

1 5

1 0

- 2


1
5 Søren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1753 3,80

2 0

0 3

4 0

6

0 1


0,5
6 Kurt Frede Nissen Aalbæk
Viby Skakklub
1402 1,30

1 1

1 4

2 0

5

3 0


2,5
TL: Thomas Vestergaard, tlf. 24 64 28 62


Skak i dagtimerne
Basis 2
Alle runder kl. 13:00
Nr Navn Rating Fv. 12/11
1
19/11
2
26/11
3
3/12
4
10/12
5
Po. Pl.
1 Rudolph Werk
Viby Skakklub
1263 3,05

1 6

1 2

3 0

1 4

5 1


4
1
2 Carsten Ørum Hansen
Skakklubben Af 1968
1029 1,25

0 5

1 0

0 6

1 3

4 0


1
3 Torben Høedholt
Aros Skakklub
1111 1,85

1 4

5 0

1 1

2 0

0 6


2
4 Tune Revsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
1200 2,55

3 0

6 0

1 5

1 0

1 2


2
5 Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
1275 3,15

2 1

1 3

4 0

6 1

0 1


3
2-3
6 Jørgen Frank
Vejlby-Risskov Skakklub
1267 3,10

1 0

1 4

2 1

0 5

3 1


3
2-3
TL: Thomas Vestergaard, tlf. 24 64 28 62


 

November/december Onsdag EMT 2010
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 3/11
1
10/11
2
17/11
3
24/11
4
1/12
5
8/12
6
15/12
7
Po. Pl.
1 Jan Oehmichen
Skødstrup Skakklub
1763 3,40

0 8

1 2

3 1

0 4

5 1

1 6

7 1

1811
5
4.
2 Philip David Dolan Møller
Enkeltmedlem
1782 3,60

7

1 0

0 8

0 3

4 0

1 5

6 0

1719
1
8.
3 Søren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1753 3,30

6

7 0

0 1

2 1

0 8

0 4

5

1714
2
6.
4 Peter Kristensen
Tjele Skakklub
1661 2,35

5

6 1

0 7

1 1

1 2

3 1

8

1760
5
2.-3.
5 Gert Medom Madsen
Århus Skakklub-Skolerne
1677 2,50

4

8

0 6

7 0

0 1

2 0

3

1647
1
7.
6 Allan Westenborg
Skakklubben Af 1968
1789 3,70

3

0 4

5 1

8 0

0 7

1 0

1 2

1753
2
5.
7 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1818 4,00

2

1 3

4 1

1 5

6 1

8 1

0 1

1863
5
1.
8 Eivind Simonsen
Viby Skakklub
1929 5,15

1 1

5

2 1

1 6

3 1

0 7

4

1925
5
2.-3.
1. Præmie: kr. 500. 2. Præmie: kr. 300 (gavekort).
Præmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

November/december Onsdag EMT 2010
Basis 2
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 3/11
1
10/11
2
17/11
3
24/11
4
1/12
5
8/12
6
15/12
7
Po. Pl.
1 Johnny Jensen
Skakklubben Af 1968
1636 4,35

0 8

1 2

3 1

1 4

5 1

0 6

7 0

1626
4
5.
2 Anton David
Nordre Skakklub
1616 4,15

0 7

1 0

1 8

1 3

4

1 5

6 1

1627
4
2.
3 Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
1275 1,05

6

7 0

0 1

2 0

0 8

0 4

5 0

1250
8.
4 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1658 4,55

1 5

6 1

1 7

1 0

2

3 1

0 8

1657
4
4.
5 Sebastian Gråbæk
Tjele Skakklub
1420 2,20

4 0

8 0

0 6

7 0

0 1

2 0

1 3

1366
1
7.
6 Egon Christensen
Vejlby-Risskov Skakklub
1481 2,80

3

0 4

5 1

8 0

7

1 1

0 2

1490
3
6.
7 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1648 4,45

2 1

1 3

4 0

1 5

6

8 0

1 1

1650
4
3.
8 Flemming Pagh Iversen
Skakklubben Af 1968
1642 4,40

1 1

1 5

2 0

1 6

3 1

1 7

4 1

1690
6
1.
1. Præmie: kr. 500. 2. Præmie: kr. 300 (gavekort).
Præmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

 

Chess House Onsdags EMT september/oktober 2010
Basis 1
Alle runder kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 22/9
1
29/9
2
6/10
3
20/10
4
27/10
5
Po. Pl.
1 Philip David Dolan Møller
Enkeltmedlem
1713 2,25

1 6

2

3 1

4

5 1


4
1.-6.
2 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1800 3,00

5

1

1 6

1 3

4


3,5
1.-6.
3 Flemming Pagh Iversen
Skakklubben Af 1968
1669 1,90

1 4

5 0

0 1

2 0

0 6


1
1.-6.
4 Søren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1736 2,45

3 0

6 1

1 5

1

2


3
1.-6.
5 Allan Westenborg
Skakklubben Af 1968
1843 3,35

2

1 3

4 0

6 0

0 1


1,5
1.-6.
6 Thomas Vang Glud
Viby Skakklub
1696 2,10

1 0

0 4

2 0

1 5

3 1


2
1.-6.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36.


Chess House Onsdags EMT september/oktober 2010
Basis 2
Alle runder kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 22/9
1
29/9
2
6/10
3
20/10
4
27/10
5
Po. Pl.
1 Egon Christensen
Vejlby-Risskov Skakklub
1494 2,35

1 6

0 2

3 1

0 4

5 0


2
1.-6.
2 Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
1205 0,60

0 5

1 1

0 6

0 3

4


1,5
1.-6.
3 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1658 3,50

4

5 1

0 1

2 1

1 6


3,5
1.-6.
4 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1649 3,45

3

6 1

5

1 1

2


3,5
1.-6.
5 Johnny Jensen
Skakklubben Af 1968
1628 3,30

2 1

0 3

4

6 1

1 1


3,5
1.-6.
6 Kurt Frede Nissen Aalbæk
Viby Skakklub
1419 1,80

1 0

0 4

2 1

0 5

3 0


1
1.-6.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36.


 

Chess House Torsdags EMT 2010
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 19/8
1
26/8
2
2/9
3
9/9
4
16/9
5
Po. Pl.
1 Johnny Sparvang
Aros Skakklub
1685 1,70

0 6

0 2

3 -

- 4

5 -

1634
0
6.
2 Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
1205 0,30

0 5

1 1

0 6

0 3

4 0

1237
1
5.
3 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1617 2,05

0 4

5 0

+ 1

2 1

1 6

1616
3
3.
4 Niels Bøye
Skakklubben Af 1968
1895 3,40

3 1

6 1

5

1 +

1 2

1898
4
1.
5 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1800 2,95

2 1

1 3

4

6

+ 1

1802
4
2.
6 Erik Møllmann Bøye
Vejlby-Risskov Skakklub
1481 1,60

1 1

0 4

2 1

5

3 0

1522
2
4.



 

Aarhus Chess Summer, Candidate group 2010
Kandidat 1
Every day at 15pm. Last round at 11am
Nr Navn Rating Fv. 10/7
1
11/7
2
12/7
3
13/7
4
14/7
5
15/7
6
16/7
7
17/7
8
18/7
9
Po. Pl.
1 Hans Laurits Tanggaard
Randers Skakklub
1974 3,40

110

2

3 0

4

5

0 6

7 1

0 8

9 0


3
6.
2 Steffen Cordes
Skakklubben Af 1968
2022 4,05

0 9

1

10

0 3

4

0 5

6

1 7

8


3
7.
3 Peer Ole Pedersen
Nordre Skakklub
1996 3,70

1 8

9 0

1 1

2 1

10

4

5

6

7 0


5
4.
4 Torben Kyhl Sørensen
Skødstrup Skakklub
2097 5,05

1 7

8 1

9

1

2

3

110

1 5

6 1


7
1.
5 Claus Rossen
Viborg Skakklub
2128 5,45

1 6

7 1

1 8

9

1

2 1

3

4 0

110


6
3.
6 Pouelsten Holm Grabow
Randers Skakklub
2159 5,85

5 0

101

7

8 1

0 9

1 1

2

3

0 4


4
5.
7 Martin Haubro
BMS Skak
2001 3,75

4 0

0 5

6

101

0 8

9

0 1

2 0

1 3


3
9.
8 Louise W. Fredericia
Skakklubben K41
2093 5,00

3 0

0 4

5 0

0 6

7 1

10

9

1 1

2


3
8.
9 Sigfred Haubro
BMS Skak
2133 5,55

2 1

1 3

4

5

6 1

7

8

10

1 1


6
2.
10 Frank Lennart Vang
Skødstrup Skakklub
1957 3,20

1 0

0 6

2

0 7

3

8

4 0

9

5 0


2
10.



Chess House Sommer EMT 2010
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 28/6
1
29/6
2
30/6
3
1/7
4
2/7
5
3/7
6
4/7
7
Po. Pl.
1 Henrik Svane
Enkeltmedlem
2044 5,65

7 1

4

5 1

3

2

111

1 6

2044
5
1.
2 Jørn Bach Sørensen
Skakklubben Rokaden
1985 5,25

1 8

5 1

3

4

1

6 1

011

1963
4
3.
3 Bjarne Pedersen
Skakklubben Af 1968
1961 5,05

9 1

1 6

2

1

4

5

101

1960
5
2.
4 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1825 4,10

110

1

6

2

3

121

0 8

1822
4
5.
5 Thomas Bauder Jensen
Randers Skakklub
1667 3,20

111

0 2

0 1

9

110

3

012

1661
3
8.
6 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1666 2,80

112

3 0

4

11

1 7

0 2

1 0

1672
3
7.
7 Asbjørn Christensen
Enkeltmedlem
1654 3,90

0 1

101

011

112

6 0

8 1

0 9

1627
3
9.-10.
8 Jan Kargaard Jensen
Svogerslev Skakklub
1616 3,40

2 0

011

9

10

112

0 7

4 1

1604
3
9.-10.
9 Sonny Holtzmann
Enkeltmedlem
1611 3,55

0 3

121

8

5

110

101

7 1

1625
4
6.
10 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1572 2,90

4 0

0 7

121

8

5 0

0 9

0 3

1509
1
11.
11 Thomas Vang Glud
Viby Skakklub
1568 2,10

0 5

8 1

7 1

6

1 9

1 0

2 1

1663
4
4.
12 Johannes Hansen
Skakklubben Rokaden
1041 0,10

6 0

0 9

010

7 0

8 0

0 4

5 1

1082
1
12.

TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

 

Junior/Senior-match i Chess House
Jørn Sloth og Bo Jacobsen imod
Mads Andersen og Kristian Seegert
Fredag og lørdag d. 27. og 28. august 

Bo Jacobsen - Mads Andersen, 0-1
Jørn Sloth - Kristian Seegert, -
Mads Andersen - Jørn Sloth, 1-0
Kristian Seegert - Bo Jacobsen, 0-1

1. Junior, 2
2. Senior, 1

Partier:
1. runde fredag kl. 18.30
2. runde lørdag kl. 10:00

 

Chess House Sommerskak 2010
Basis 1
Hverdage kl. 18.30-23.30. Lørdag og søndag kl. 12.00-17.00.
Nr Navn Rating Fv. 28/6
1
29/6
2
30/6
3
1/7
4
2/7
5
3/7
6
4/7
7
Po. Pl.
1 Henrik Svane
Enkeltmedlem
2044 5,65

7 1

4

5 1

3

2

111

1 6

2044
5
1.
2 Jørn Bach Sørensen
Skakklubben Rokaden
1985 5,25

1 8

5 1

3

4

1

6 1

011

1963
4
3.
3 Bjarne Pedersen
Skakklubben Af 1968
1961 5,05

9 1

1 6

2

1

4

5

101

1960
5
2.
4 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1825 4,10

110

1

6

2

3

121

0 8

1822
4
5.
5 Thomas Bauder Jensen
Randers Skakklub
1667 3,20

111

0 2

0 1

9

110

3

012

1661
3
8.
6 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1666 2,80

112

3 0

4

11

1 7

0 2

1 0

1672
3
7.
7 Asbjørn Christensen
Enkeltmedlem
1654 3,90

0 1

101

011

112

6 0

8 1

0 9

1627
3
9.-10.
8 Jan Kargaard Jensen
Svogerslev Skakklub
1616 3,40

2 0

011

9

10

112

0 7

4 1

1604
3
9.-10.
9 Sonny Holtzmann
Enkeltmedlem
1611 3,55

0 3

121

8

5

110

101

7 1

1625
4
6.
10 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1572 2,90

4 0

0 7

121

8

5 0

0 9

0 3

1509
1
11.
11 Thomas Vang Glud
Enkeltmedlem
1568 2,10

0 5

8 1

7 1

6

1 9

1 0

2 1

1663
4
4.
12 Johannes Hansen
Hinnerup Skakklub
1041 0,10

6 0

0 9

010

7 0

8 0

0 4

5 1

1082
1
12.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36.

 

 

Skak i dagtimerne
Basis 1
Alle runder kl. 13:00
Nr Navn Rating Fv. 1/6
1
8/6
2
15/6
3
22/6
4
25/6
5
Po. Pl.
1 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1572 2,00

1 6

1 2

3 1

1 4

5

1687
4
1.
2 Sonny Holtzmann
Enkeltmedlem
1611 2,30

0 5

1 0

6

3

4 0

1558
1
6.
3 Peter Wheadon
Skanderborg Skakklub
1664 2,80

1 4

5

0 1

2

0 6

1640
2
4.-5.
4 Asbjørn Christensen
Enkeltmedlem
1637 2,55

3 0

6 0

1 5

1 0

1 2

1621
2
4.-5.
5 Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
1660 2,75

2 1

3

4 0

6 1

1

1668
3
2.
6 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1640 2,55

1 0

1 4

2

0 5

3 1

1639
2
3.
TL: Thomas Vestergaard, tlf. 24 64 28 62
 

Skak i dagtimerne
Basis 2
Alle runder kl. 13:00
Nr Navn Rating Fv. 1/6
1
8/6
2
15/6
3
22/6
4
25/6
5
Po. Pl.
1 Carsten Ørum Hansen
Skakklubben Af 1968
1000 0,85

2 0

3 0

5

+ 8

1 4

1029
2
5.
2 Jørgen Frank
Vejlby-Risskov Skakklub
1280 2,00

1 1

4 0

1 7

0 6

8 +

1280
3
3.
3 Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
1227 2,00

4 0

1 1

8 +

5

0 6

1205
2
4.
4 Jakob Mortensen
Skakklubben Af 1968
1137 1,60

1 3

1 2

6 0

7 0

1 0

1155
2
6.
5 Bent Faust
Skødstrup Skakklub
1277 1,90

6 0

+ 8

1

3

0 7

1237
2
7.
6 Egon Christensen
Vejlby-Risskov Skakklub
1489 3,80

1 5

7 0

1 4

2 1

3 1

1498
4
1.
7 Brian Kristensen
Viby Skakklub
1465 2,80

8 +

1 6

2 0

1 4

5 1

1474
4
2.
8 Dig? Ring 2464 2862
Enkeltmedlem
1000 0,00

- 7

5 -

- 3

1 -

- 2

1000
0
8.
TL: Thomas Vestergaard, tlf. 24 64 28 62
 

 

Maj Junior weekend EMT
Basis 1
Lørdag og søndag d. 29. og 30. maj 

1. Toby Dreisler 5/5
2. Mikkel Ramsdal 4/5
3 - 4. Marius Skytte & Lasse Ramsdal 2/5
5 - 6. Khang Nguyen & Peter Dang 1/5

 

April/maj Onsdag EMT 2010
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 7/4
1
14/4
2
21/4
3
28/4
4
5/5
5
19/5
6
26/5
7
Po. Pl.
1 Philip David Dolan Møller
Enkeltmedlem
1730 3,85

2 1

3 1

9 0

0 7

110

11

14


4
5.
2 Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
1319 1,95

0 1

014

5 1

8

013

012

6 0


1,5
13.
3 Johnny Sparvang
Aros Skakklub
1644 2,65

4 1

0 1

7

6

8 1

9 0

131


4
6.
4 Søren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1812 4,60

0 3

5 1

011

121

1 6

100

9 0


3
8.
5 Steen Larsen
Aros Skakklub
1049 0,40

6 0

0 4

0 2

130

012

0 8

100


0
14.
6 Nick Collacott
Enkeltmedlem
1837 5,55

1 5

7

014

3

4 0

113

1 2


4
9.
7 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1772 3,75

8 1

6

3

1 1

9

114

111


5,5
2.
8 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1603 4,45

0 7

100

131

2

0 3

5 1

012


2,5
11.
9 Lars Noe
Nordre Skakklub
1953 5,45

101

111

1 1

14

7

1 3

1 4


6
1.
10 Asbjørn Christensen
Enkeltmedlemmer
1610 3,10

0 9

1 8

121

110

1 0

1 4

1 5


4
7.
11 Graham Taylor
Skakklubben Af 1968
1880 4,95

121

0 9

4 1

110

14

1

0 7


4
3.
12 Egon Christensen
Vejlby-Risskov Skakklub
1430 2,70

011

131

010

0 4

5 1

2 1

8 1


4
10.
13 Jesper Thomsen
Enkeltmedlem
1468 3,25

140

012

0 8

1 5

2 1

6 0

0 3


2
12.
14 Thomas Vang Glud
Enkeltmedlem
1568 2,40

113

2 1

6 1

9

11

7 0

1


4,5
4.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36
1. præmie: kr. 500, 2. præmie: kr. 300 (gavekort). 
Bedst under 1700: 1. præmie kr. 300 (gavekort), 2. Præmie: kr. 200 (gavekort). 
Bedst under 1400: kr. 100.
Man kan kun vinde 1 præmie, placeringspræmier forud for ratingpræmier. 
A=Afbud, U=Udsat kamp.

 

Chess House Weekend EMT 2010
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 19/3
1
20/3
2
20/3
3
Po. Pl.
1 Jesper Thomsen
Nr. Snede Skakklub
1438 1,20

0 4

1 2

3

1452
1
3.
2 Jakob Mortensen
Skakklubben Af 1968
1227 0,30

- 3

1 0

0 4

1214
0
4.
3 Micha Pudlo
Viby Skakklub
1689 1,40

2 +

4 1

1

1692
2
1.
4 Asbjørn Christensen
Enkeltmedlemmer
1620 2,05

1 1

0 3

2 1

1619
2
2.
 

Chess House Weekend EMT 2010
Junior 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv.
1

2

3

4

5
Po. Pl.
1 Johan Møller Ochsner
Århus Skakklub-Skolerne
1100 1,30

2 0

6

3 1

- 7

- 8

1109
1
7.
2 Sif Tylvad
Århus Skakklub-Skolerne
1140 2,50

1 1

4 1

7 1

1 6

5 1

1298
5
1.
3 Peter Huy Hoa Dang
Ellekær
1100 2,20

4 0

0 8

0 1

0 5

6 0

1001
0
8.
4 Jakob K. Jensen
Århus Skakklub-Skolerne
1100 2,30

1 3

0 2

6 0

8 0

7 1

1087
2
6.
5 Emilie Skytte
Fredericia
1200 3,00

6

0 7

1 8

3 1

0 2

1178
2
5.
6 Marius Skytte
Århus Skakklub-Skolerne
1200 3,00

5

1

1 4

2 0

1 3

1200
3
3.
7 Khang Nguyen
Ellekær
1100 1,80

8 1

5 1

0 2

1 +

0 4

1109
3
2.
8 Johan Hardlei
Århus Skakklub-Skolerne
1100 1,85

0 7

3 1

5 0

1 4

1 +

1107
3
4.
 

 

Februar/marts Onsdag EMT 2010
Mester 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 24/2
1
3/3
2
10/3
3
17/3
4
24/3
5
Po. Pl.
1 Bjarne Pedersen
Skakklubben Af 1968
2056 2,75

0 6

0 2

3 0

4

5

2021
1
6.
2 Kristine Thornvig Sørensen
Skakklubben Af 1968
2104 3,15

5

1 1

6

3

4 0

2091
2
4.-5.
3 Svend Aage Madsen
Randers Skakklub
1949 1,90

0 4

5 0

1 1

2

1 6

1967
2
4.-5.
4 Lars Ren Andersen
Skakklubben Af 1968
2026 2,50

3 1

6

1 5

1

1 2

2056
4
1.
5 Oluf Øe
Randers Skakklub
1979 2,15

2

1 3

4 0

6

1

1990
2
2.-3.
6 Hans Laurits Tanggaard
Randers Skakklub
2030 2,55

1 1

4

2

5

3 0

2029
2
2.-3.
1. Præmie: kr. 400. 2. Præmie: kr. 200 (gavekort).
Præmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Søren T Sørensen, tlf. 21 42 52 16.

Februar/marts Onsdag EMT 2010
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 24/2
1
3/3
2
10/3
3
17/3
4
24/3
5
Po. Pl.
1 Graham C. Taylor
Skakklubben Af 1968
1872 3,00

6

1 2

3

0 4

5

1857
2
4.
2 Philip David Dolan Møller
Enkeltmedlem
1760 2,00

1 5

1 0

0 6

0 3

4 0

1730
1
6.
3 Søren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1764 2,10

1 4

5 0

1

2 1

1 6

1806
3
2.
4 Nick Collacott
Enkeltmedlem
1825 2,60

3 0

6 1

0 5

1 1

1 2

1837
3
3.
5 Mikkel G. Østergaard
Skakklubben Af 1968
1810 2,45

2 0

1 3

4 1

6 1

1

1842
3
1.
6 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1854 2,85

1

0 4

2 1

0 5

3 0

1814
1
5.
1. Præmie: kr. 400. 2. Præmie: kr. 200 (gavekort).
Præmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Søren T Sørensen, tlf. 21 42 52 16.

Februar/marts Onsdag EMT 2010
Basis 2
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 24/2
1
3/3
2
10/3
3
17/3
4
24/3
5
Po. Pl.
1 Kurt Damgaard Svendsen
Randers Skakklub
1657 2,60

0 6

1 2

3

4

5

1654
2
4.
2 Anders Rasmusen
Aros Skakklub
1714 3,10

1 5

1 0

6

0 3

4 1

1696
2
5.
3 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1659 2,60

0 4

5 1

1

2 1

6

1671
3
1.
4 Carl-Evald Nielsen
Randers Skakklub
1620 2,30

3 1

6

5

1

0 2

1626
2
2.-3.
5 Asbjørn Christensen
Enkeltmedlemmer
1620 2,30

2 0

0 3

4

6 1

1

1611
2
6.
6 Simon Pil Wilbrandt
Fåborg Skakklub
1597 2,10

1 1

4

2

0 5

3

1610
2
2.-3.
1. Præmie: kr. 400. 2. Præmie: kr. 200 (gavekort).
Præmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Søren T Sørensen, tlf. 21 42 52 16.

Februar/marts Onsdag EMT 2010
Basis 3
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 24/2
1
3/3
2
10/3
3
17/3
4
24/3
5
Po. Pl.
1 Kaj Nielsen
Randers Skakklub
1468 3,00

2

0 3

5

4

7 0

1401
1
7.
2 Per Vestergaard
Aros Skakklub
1373 1,90

1

4

0 6

8 +

3 0

1333
2
5.
3 Thomas Vang Glud
Aros Skakklub
1473 2,90

4 1

1 1

7

6 1

1 2

1550
4
2.
4 Sebastian Gråbæk
Tjele Skakklub
1100 0,50

0 3

2

8 +

1

5 0

1123
2
6.
5 Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
1393 1,90

6 0

+ 8

1

0 7

1 4

1375
2
4.
6 Kurt Frede Nissen Aalbæk
Viby Skakklub
1500 2,25

1 5

7 0

2 1

0 3

+ 8

1489
3
3.
7 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1562 2,55

8 +

1 6

3

5 1

1 1

1603
4
1.
8 Dig? Tlf. 21425216
Enkeltmedlem
1000 0,00

- 7

5 -

- 4

- 2

6 -

1000
0
8.
1. Præmie: kr. 400. 2. Præmie: kr. 200 (gavekort).
Præmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Søren T Sørensen, tlf. 21 42 52 16.

 

Bent Larsens 75 års fødselsdagsturnering
Mester 1
Torsdag d. 4/3 kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 4/3
1
4/3
2
4/3
3
Po. Pl.
1 Johnni Veng
Nordre Skakklub
2203 2,05

4

1 2

3 1


2
1.
2 Bjarne Pedersen
Skakklubben Af 1968
2056 1,25

1 3

1 0

4


1
2.-3.
3 Hans-Henrik Grand
Århus Skakklub-Skolerne
2037 1,15

2 0

4

0 1


4.
4 Kristine Thornvig Sørensen
Skakklubben Af 1968
2104 1,55

1

3

2


1
2.-3.
1. præmie kr. 300, 2. præmie kr. 100
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

Bent Larsens 75 års fødselsdagsturnering
Mester 2
Torsdag d. 4/3 kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 4/3
1
4/3
2
4/3
3
Po. Pl.
1 Thomas Hauge Vestergård
Skakklubben Af 1968
1913 1,40

4

0 2

3 1


1
2.-3.
2 Lars Ren Andersen
Skakklubben Af 1968
2026 2,00

0 3

1 1

1 4


2
1.
3 Per Oehlerich
Nordre Skakklub
1907 1,35

2 1

4

0 1


1
2.-3.
4 Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
1906 1,35

1

3

2 0


1
4.
1. præmie kr. 300, 2. præmie kr. 100
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

Bent Larsens 75 års fødselsdagsturnering
Basis 1
Torsdag d. 4/3 kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 4/3
1
4/3
2
4/3
3
Po. Pl.
1 Morten Rasmussen
Skanderborg Skakklub
1849 1,60

4

1 2

3 0


1
2.
2 Morten Lyck Hansen
Enkeltmedlem
1892 1,80

0 3

1 0

1 4


1
3.
3 Jesper Korsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
1723 0,90

2 1

4 1

1 1


3
1.
4 Graham C. Taylor
Skakklubben Af 1968
1872 1,70

1

0 3

2 0


4.
1. præmie kr. 300, 2. præmie kr. 100
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

Bent Larsens 75 års fødselsdagsturnering
Basis 2
Torsdag d. 4/3 kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 4/3
1
4/3
2
4/3
3
Po. Pl.
1 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1659 1,85

2 1

3 0

1 5


2
2.
2 Micha Pudlo
Viby Skakklub
1705 1,90

0 1

1 6

4 0


1
5.-6.
3 Gert Medom Madsen
Århus Skakklub-Skolerne
1680 1,80

4 1

1 1

6


2
1.
4 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1519 1,35

0 3

5 0

1 2


1
4.
5 Jakob Mortensen
Skakklubben Af 1968
1267 0,40

6 0

1 4

1 0


1
5.-6.
6 Anton David
Nordre Skakklub
1620 1,70

1 5

2 0

3


1
3.
1. præmie kr. 300, 2. præmie kr. 100
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

 

ÅM i nærskak 2010
Mester 1
1. runde d. 11/2 kl. 18:30. 2. runde d. 12/2 kl. 18:30. 3. runde d. 13/2 kl. 10:00.
4. runde d. 13/2 kl. 16:00. 5. runde d. 14/2 kl. 12:00.
Nr Navn Rating Fv. 11/2
1
12/2
2
13/2
3
13/2
4
14/2
5
Po. Pl.
1 Peter Grove
Mårslet Skakklub
2094 1,70

1 6

0 2

3 0

0 4

5 0

2080
1
6.
2 Bo Jacobsen
Århus Skakklub-Skolerne
2362 3,70

1 5

1 1

1 6

0 3

4 0

2348
3
3.
3 Martin Matthiesen
Skakklubben Af 1968
2269 3,00

4

5

1 1

2 1

6

2279
3
2.
4 Arne Matthiesen
Skakklubben Af 1968
2316 3,40

3

6 1

5

1 1

1 2

2328
4
1.
5 Iver Poulsen
Skakklubben Centrum
2104 1,75

2 0

3

4

6 0

1 1

2109
2
4.
6 Torben Kyhl Sørensen
Skødstrup Skakklub
2054 1,40

1 0

0 4

2 0

1 5

3

2056
1
5.
1. præmie: kr. 1000. 2. præmie: kr. 200.
ÅM 2010 blev arrangeret i samarbejde med Viby Skakklub og SK1968

ÅM i nærskak 2010
Basis 1
1. runde d. 11/2 kl. 18:30. 2. runde d. 12/2 kl. 18:30. 3. runde d. 13/2 kl. 10:00. 
4. runde d. 13/2 kl. 16:00. 5. runde d. 14/2 kl. 12:00.
Nr Navn Rating Fv. 11/2
1
12/2
2
13/2
3
13/2
4
14/2
5
Po. Pl.
1 Bjarne Pedersen
Skakklubben Af 1968
2042 3,80

1 6

1 2

3 1

1 4

5

2056
4
1.
2 Søren Thomas Sørensen
Skakklubben Af 1968
1882 2,60

5

1 0

0 6

3

4

1849
1
4.-5.
3 Søren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1792 1,85

1 4

5 0

0 1

2

0 6

1782
1
6.
4 Esben Nicolajsen
Nordre Skakklub
1854 2,35

3 -

6 1

0 5

1 0

2

1829
1
4.-5.
5 Graham Taylor
Skakklubben Af 1968
1833 2,20

2

1 3

4 1

6

1

1872
3
2.
6 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1838 2,25

1 0

0 4

2 1

5

3 1

1846
2
3.
1. præmie: kr. 400. 2. præmie: kr. 200.
ÅM 2010 blev arrangeret i samarbejde med Viby Skakklub og SK1968

ÅM i nærskak 2010
Basis 2
1. runde d. 11/2 kl. 18:30. 2. runde d. 12/2 kl. 18:30. 3. runde d. 13/2 kl. 10:00. 
4. runde d. 13/2 kl. 16:00. 5. runde d. 14/2 kl. 12:00.
Nr Navn Rating Fv. 11/2
1
12/2
2
13/2
3
13/2
4
14/2
5
Po. Pl.
1 Berno Hansen
Viby Skakklub
1627 2,25

6

0 2

3 0

1 4

5 0

1605
1
6.
2 Anders Rasmusen
Aros Skakklub
1714 3,00

5

1 1

0 6

3

4 1

1714
3
2.
3 Thomas Bauder Jensen
Randers Skakklub
1618 2,15

0 4

5 1

1 1

2

1 6

1659
3
1.
4 Micha Pudlo
Viby Skakklub
1700 2,85

3 1

6 1

0 5

1 0

0 2

1675
2
5.
5 Frank Gjerning Pedersen
Kjellerup Skakklub
1642 2,40

2

0 3

4 1

6 0

1 1

1645
2
4.
6 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1648 2,45

1

0 4

2 1

1 5

3 0

1650
2
3.
1. præmie: kr. 400. 2. præmie: kr. 200.
ÅM 2010 blev arrangeret i samarbejde med Viby Skakklub og SK1968

ÅM i nærskak 2010
Basis 3
1. runde d. 11/2 kl. 18:30. 2. runde d. 12/2 kl. 18:30. 3. runde d. 13/2 kl. 10:00. 
4. runde d. 13/2 kl. 16:00. 5. runde d. 14/2 kl. 12:00.
Nr Navn Rating Fv. 11/2
1
12/2
2
13/2
3
13/2
4
14/2
5
Po. Pl.
1 Erik Møllmann Bøye
Vejlby-Risskov Skakklub
1519 2,45

0 6

1 2

3 1

0 4

5

1521
2
4.
2 Kurt Frede Nissen Aalbæk
Viby Skakklub
1585 3,00

1 5

1 0

0 6

0 3

4 0

1495
1
6.
3 Allan Toftegaard Christensen
Hadsund og Omegns Skakklub
1581 3,00

1 4

5 0

0 1

2 1

1 6

1581
3
2.
4 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1481 2,15

3 0

6 1

0 5

1 1

1 2

1519
3
3.
5 Ole Bro Pedersen
Nordre Skakklub
1452 1,90

2 -

1 3

4 1

6

1

1502
3
1.
6 Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
1532 2,55

1 1

0 4

2 1

5

3 0

1530
2
5.
1. præmie: kr. 400. 2. præmie: kr. 200.
ÅM 2010 blev arrangeret i samarbejde med Viby Skakklub og SK1968

ÅM i nærskak 2010
Basis 4
1. runde d. 11/2 kl. 18:30. 2. runde d. 12/2 kl. 18:30. 3. runde d. 13/2 kl. 10:00. 
4. runde d. 13/2 kl. 16:00. 5. runde d. 14/2 kl. 12:00.
Nr Navn Rating Fv. 11/2
1
12/2
2
13/2
3
13/2
4
14/2
5
Po. Pl.
1 Lars Holm-Rasmussen
Århus Skakklub-Skolerne
1368 2,65

- 6

0 2

3

0 4

5 1

1316
1
5.
2 Toke Larsen
Hadsund og Omegns Skakklub
1392 2,85

0 5

1 1

0 6

0 3

4 0

1309
1
6.
3 Egon Christensen
Vejlby-Risskov Skakklub
1193 1,30

1 4

5 1

1

2 1

1 6

1414
4
1.
4 Thea Nicolajsen
Århus Skakklub-Skolerne
1425 3,10

3 -

6

0 5

1 1

1 2

1398
2
3.-4.
5 Per Vestergaard
Aros Skakklub
1353 2,55

2 1

0 3

4 1

6 1

0 1

1373
3
2.
6 Rene Hougaard
Mårslet Skakklub
1357 2,55

1 1

4

2 1

0 5

3 0

1355
2
3.-4.
1. præmie: kr. 400. 2. præmie: kr. 200.
ÅM 2010 blev arrangeret i samarbejde med Viby Skakklub og SK1968

 

ÅM i hurtigskak 2010
Gruppe 1
Søndag d. 7. februar 2010
Nr Navn Rating Fv. 7/2
1
7/2
2
7/2
3
7/2
4
7/2
5
7/2
6
7/2
7
Po. Pl.
1 Jakob Vang Glud
Jetsmark
2477 5,30

111

1 6

7 1

3

4 1

1 2

10

2484
6
2 Karsten Rasmussen
Århus
2439 5,40

112

7 0

1 9

101

5

1 0

4 0

2420
3
3 Klaus Berg
Skanderborg
2424 5,25

131

1 8

101

1

1 6

0 4

7 0

2417
4
4 Poul Rewitz
Århus
2290 4,10

114

9 1

5

151

0 1

3 1

1 2

2318
5
5 Tom Petri Petersen
Nordre
2285 4,85

151

010

4

118

2

111

6

2278
4
6 Bo Jacobsen
Århus
2282 4,25

116

1 0

111

1 7

3 0

010

5

2267
3
7 Johnni Veng
Nordre
2203 3,75

171

1 2

0 1

6 0

112

181

1 3

2228
5
8 Claus Rossen
Viborg
2202 5,60

118

3 0

015

120

161

113

111

2170
4
9 Jakob Bjerre Jensen
Århus
2108 4,70

191

0 4

2 0

116

110

114

151

2094
4
10 Niels Danstrup
Af
2074 2,65

120

5 1

0 3

0 2

151

6 1

1

2111
4
11 Bjarne Pedersen
Af
2021 2,80

0 1

161

6 0

114

1 9

5 0

0 8

2025
3
12 Morten Lyck Hansen
Enkeltmedlem
1943 3,70

2 0

17

191

1 8

7 0

015

14

1922
3
13 Birger Poul Møller
Århus
1775 3,80

0 3

18

14

17

19

8 0

020

1721
2
14 Jesper Nielsen
THY
1742 2,30

4 0

19

13

110

117

9 0

12

1748
2
15 Jesper Korsgaard
Vejlby-Risskov
1723 1,50

0 5

201

8 1

0 4

010

121

0 9

1768
3
16 Frank Gjerning Pedersen
Kjellerup
1654 2,30

6 0

011

201

9 0

0 8

119

170

1645
2
17 Simon Thougaard
Enkeltmedlem
1645 2,90

0 7

12

018

13

140

200

116

1618
2
18 Simon Pil Wilbrandt
Tjele
1597 2,25

8 0

13

171

5 0

120

0 7

191

1635
3
19 Leif Nørholm Jensen
Enkeltmedlem
1583 2,55

0 9

14

012

20

13

160

018

1536
1
20 Jesper S. Thybo
Morsø
1000 0,05

100

015

016

19

180

117

131

1131
2
ÅM 2010 blev arrangeret i samarbejde med Viby Skakklub og SK1968

 

ÅM i Lyn 2010
Finalegruppe: 
1. Rasmus Skytte 
2. Mads Boe 
3. Karsten Rasmussen 
4. Martin Matthiesen 
5. Martin Matthiesen 
6. Johnny Veng 
7. Niels Bindzus 
8. Marie Frank 

Gr. 2 
1. Bo Jacobsen
 2. Martin Bækgaard 
3. Pelle Bank 
4. Jacob Kjær Jensen 
5. Tobias Hoffmann 
6. Bjarne Pedersen 
7. Søren Sørensen 
8. Thomas Klitgaard 

Gr. 3 
1. Tommy Clausen 
2. Steen F. Christensen 
3. Jesper Korskaard 
4. Niclas Corneliussen 
5. Morten L. Hansen 
6. Mikkel Stephensen 
7. Torill Skytte 
8. Anders Nielsen 

Gr. 4 
1.-2. Rasmus Nielsen 
1.-2. Klaus Christensen 
3. Johnny Sparvang 
4. Adam B. Hansen 
5. Torben Hansen 
6. Jacob Olsen 
7. Lasse Pedersen

ÅM 2010 blev arrangeret i samarbejde med Viby Skakklub og SK1968

 

Chess House Onsdags EMT 2010
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 6/1
1
20/1
2
27/1
3
3/2
4
10/2
5
Po. Pl.
1 Egon Christensen
Vejlby-Risskov Skakklub
1193 0,55

2 0

016

012

14

9 1

1236
1
14.
2 Leif Nørholm
Nordre Skakklub
1458 1,55

1 1

3 1

10

7 0

0 6

1501
2
8.
3 Asbjørn Christensen
Enkeltmedlemmer
1630 2,35

4 1

0 2

015

120

114

1620
2
11.
4 Philip David Dolan Møller
Enkeltmedlem
1775 3,50

0 3

5 0

141

1 9

111

1760
3
7.
5 Allan Westenborg
Skødstrup Skakklub
1817 2,90

6 0

1 4

13

1 8

121

1835
3
4.
6 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1838 3,75

1 5

100

116

111

2 1

1846
4
2.
7 Nick Collacott
Enkeltmedlem
1795 3,50

8

113

111

1 2

151

1825
4
1.
8 Johnny Jensen
Skakklubben Af 1968
1628 2,15

7

110

1 9

5 0

013

1609
1
13.
9 Jens Jørgensen
Viby Skakklub
1422 1,65

100

114

8 0

4 0

0 1

1393
1
15.
10 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1648 2,70

1 9

1 6

2

150

16

1657
3
6.
11 Kurt Frede Nissen Aalbæk
Viby Skakklub
1585 1,40

12

1 8

0 7

0 6

4 0

1590
1
12.
12 Jan Oehmichen
Skødstrup Skakklub
1752 3,35

11

150

1 1

1 3

0 5

1727
2
10.
13 Søren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1792 3,10

141

7 0

5

016

8 1

1774
2
9.
14 Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
1586 2,55

013

9 0

0 4

1

3 0

1494
16.
15 Micha Pudlo
Viby Skakklub
1700 2,50

16

112

3 1

110

0 7

1730
3
3.
16 Gert Medom Madsen
Århus Skakklub-Skolerne
1665 2,50

15

1 1

6 0

131

10

1680
3
5.

Præmier deles ved ligestilling. 
Man kan kun vinde en præmie, placering forud for rating.
Evt. afbud: Morten Rasmussen, tlf. 22 44 86 51.
Ratingtal endnu ikke bekræftet.

 

Januar Weekend EMT 2010
Mester 1
D. 22/1 kl. 18:30, d. 23. og 24. kl. 10:00 og 16:00
Nr Navn Rating Fv. 22/1
1
23/1
2
23/1
3
24/1
4
24/1
5
Po. Pl.
1 Morten Lyck Hansen
Enkeltmedlem
1943 1,70

0 6

0 2

3 0

0 4

5 0

1892
0
6.
2 Lars Ren Andersen
Skakklubben Af 1968
2023 2,35

1 5

1 1

0 6

3

4 0

2026
2
3.-4.
3 Torben Kyhl Sørensen
Skødstrup Skakklub
2055 2,55

0 4

5 1

1 1

2

0 6

2054
2
3.-4.
4 Louise W. Fredericia
Skakklubben K41
2067 2,65

3 1

6 0

1 5

1 1

1 2

2094
4
2.
5 Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
1904 1,45

2 0

0 3

4 0

6

1 1

1906
1
5.
6 Arne Matthiesen
Skakklubben Af 1968
2311 4,25

1 1

1 4

2 1

5

3 1

2316
4
1.
1. Præmie: kr. 400. 2. Præmie: kr. 200 (gavekort).
Præmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Søren T Sørensen, tlf. 21 42 52 16.

 

Dansk Skak Unions 3. Senior-DM
DM 1
1. runde starter kl. 14.00, øvrige runder starter kl. 11.00
Nr Navn Rating Fv. 11/1
1
12/1
2
13/1
3
14/1
4
15/1
5
16/1
6
17/1
7
Po. Pl.
1 Bo Jacobsen
Århus
2344 5,80

9

111

4 1

2

5 1

1 6

8 1

2348
6
1.-2.
2 Jørn Østergaard Sloth
Enkeltmedlem
2262 5,20

110

6 1

1 5

1

1 8

4

1 9

2278
6
1.-2.
3 Bent Sørensen
Nørresundby
2208 5,95

11

1 9

7 0

0 8

161

101

1 5

2179
4
4.
4 Jørgen Hvenekilde
Enkeltmedlem
2121 4,50

112

7

0 1

10

141

2

6 1

2121
4
3.
5 Vagn Jensen
Århus
2109 4,00

131

1 8

2 0

1 7

0 1

9

3 0

2099
3
7.
6 Poul Erik Nielsen
Holstebro
2080 4,15

114

0 2

10

111

9

1 0

0 4

2057
3
11.
7 Frode Søby
Nordre
1932 3,50

151

4

1 3

5 0

10

8 0

113

1947
4
6.
8 Oluf Øe
Randers
1930 2,75

116

5 0

112

3 1

2 0

1 7

0 1

1968
4
5. R
9 Svend Aage Madsen
Randers
1924 2,35

1

3 0

113

121

6

5

2 0

1959
3
8.
10 Niels Møllmann Bøye
SK1968
1836 2,50

2 0

114

6

4

7

0 3

151

1866
3
9.
11 Kim Hardlei
Nordre
1831 3,30

3

1 0

116

6 0

12

115

14

1837
3
10.
12 Ib Lynæs Hansen
Sydøstfyn
1823 2,80

4 0

115

8 0

0 9

11

131

-16

1814
2
13.
13 Sven Michelsen
Esbjerg
1694 2,90

0 5

16

9 0

14

150

012

7 0

1637
1
15.-16.
14 Carl Evald Nielsen
Randers
1596 2,05

6 0

100

115

13

0 4

161

11

1626
3
12. R
15 Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov
1586 2,20

0 7

120

140

016

113

110

010

1532
1
15.-16.
16 Leif Nørholm Jensen
Nordre
1458 1,00

8 0

13

110

151

0 3

014

12+

1481
2
14.


TL: Thomas Vestergård: 24 64 28 62.
Foreningen
Chess House

Katrinebjergvej 111A,
8200 Aarhus N.
Tlf. 86 19 76 47
Kontonr. 2273-3484193486 CVR-nr. 20985941



Åbningstider i CH:
Hver onsdag
kl. 18:00 - 23:30
Juniortræning hver lørdag
kl. 12:30 - 17:00
Superlyn første fredag
i måneden kl. 19:00
Nordres klubaften er
torsdage.
Aarhus/Skolernes aften er tirsdage.
Tjek kalenderen for andre arrangementer, ændringer, ferie mm.