Resultater - afsluttede turneringer r
2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999
Ser nogle gamle resultater underlige ud, henviser vi til den gamle hjemmeside
Afsluttede turneringer 2011
Onsdags EMT nov./dec. 2011
Mester 1
Alle runder kl. 18.30
Nr Navn Rating Fv. 09/11
1
16/11
2
23/11
3
30/11
4
07/12
5
14/12
6
21/12
7
Po. Pl.
1 Graham Christopher Taylor
SK1968
1985 3,55

8

2

3 1

4

5 0

1 6

7 0

1984
3
4.
2 Bjarne Pedersen
SK1968
2031 4,05

0 7

1

8

1 3

4

5

6

2020
3
3.
3 Johnny Jensen
Aros
1894 2,60

6

7 0

0 1

2 0

0 8

0 4

5

1846
1
8.
4 Aage Dalstrup Olsen
Randers
1951 3,20

1 5

6 1

0 7

1

2

3 1

1 8

2003
5
2.
5 Lars Noe
Nordre
2009 3,85

4 0

8

6

7 0

1 1

2

3

1988
3
5.
6 Oluf e
Randers
1954 3,20

3

0 4

5

8 1

0 7

1 0

2

1933
2
6.
7 Lars Ren Andersen
SK1968
2102 4,80

2 1

1 3

4 1

1 5

6 1

8 1

1 1

2150
7
1.
8 Benny Lauridsen
Viby
1909 2,75

1

5

2

0 6

3 1

0 7

4 0

1902
2
7.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36
1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).
Prmier deles ved ligestilling.

Onsdags EMT nov./dec. 2011
Basis 1
Alle runder kl. 18.30
Nr Navn Rating Fv. 09/11
1
16/11
2
23/11
3
30/11
4
07/12
5
14/12
6
21/12
7
Po. Pl.
1 Flemming Pagh Iversen
SK1968
1705 4,50

2 1

5 0

3

9 1

110

111

4 1

1735
5
2.
2 Jens A. L. Jrgensen
Viby
1345 2,20

0 1

110

141

110

0 3

4 0

131

1381
3
9.
3 Asbjrn Christensen
Enkeltmedlem
1600 3,45

4

114

1

12

2 1

0 5

6 0

1602
3
6.
4 Leif Nrholm Jensen
Nordre
1670 3,75

3

9 1

8 1

0 5

12

1 2

0 1

1678
4
4.
5 Carsten Brlling
Skdstrup
1872 5,50

6 1

1 1

112

4 1

111

3 1

1 8

1917
7
1.
6 Torben Hansen
Vejlby-Risskov
1619 4,50

0 5

131

110

114

9 0

0 7

1 3

1561
3
10.
7 Jrgen Frank
Vejlby-Risskov
1446 3,10

8 0

011

010

113

140

6 1

1 9

1442
3
11.
8 Anton David
SK1968
1691 4,60

1 7

120

0 4

10

131

114

5 0

1658
3
7.
9 Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov
1555 3,05

10

0 4

131

0 1

1 6

-12

7 0

1530
2
12.
10 Johnny Sparvang
Aros
1582 3,95

9

2 0

7 1

8

1 0

113

12

1562
3
8.
11 Arunn Ananthan
Evans
1511 3,10

120

7 1

1 6

1 2

0 5

1 0

141

1552
4
5.
12 Allan Westenborg
SK1968
1698 3,35

111

1 8

5 0

3

4

9 +

10

1703
4
3.
13 Christopher Magnusson
Tjele
1200 1,20

140

0 6

0 9

7 0

0 8

100

0 2

1146
0
14.
14 Alexander Torp Jrgensen
Nstved
1263 1,75

113

3 0

0 2

6 0

1 7

8 0

011

1274
2
13.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36
1. prmie: kr. 600, 2. prmie: kr. 400
Bedst u. 1650: kr. 300 (gavekort), Bedst u. 1350: kr. 100 (gavekort).
Prmier deles ved ligestilling.

 

Sren Bennedsens Mindeturnering 2011


Deltager Ro Elo We 1 2 3 4 5 6 7 8 Po. Pl. Pr Korr.
1. Bjarne Pedersen
2031 0 6.00
2  
7  
0
  4
1
  15
0
5  
1
  13
9  
1
  6
0
4.0 8-10   25.50
2. Gert Medom
1718 0 3.35
  1
8  
0
5  
1
  13
0
  16
1
12  
0
  4
3  
1
4.0 8-10 50 kr 25.00
3. Filip Boe Olsen
1459 0 1.60
4  
1
  6
7  
  10
0
  15
0
9  
0
  5
0
  2
0
2.0 16   27.50
4. Ole Gasbjerg
1478 0 2.50
  3
0
5  
1  
0
  16
0
  9
  11
1
2  
13  
0
2.5 12-15   20.00
5. Leif Nrholm
1656 0 3.25
6  
0
  4
  2
0
9  
0
  1
0
  16
1
3  
1
  14
0
2.5 12-15   22.50
6. Mads Boe
2341 0 6.80
  5
1
3  
  8
0
11  
1
  12
1
14  
1
  10
0
1  
1
5.5 3-4   28.50
7. Graham Taylor
1968 0 4.10
8  
  1
1
  3
12  
  14
1
10  
0
15  
0
  9
1
4.5 5-7 150 kr 30.50
8. Lars Rene Andersen
2102 0 4.75
  7
  2
1
6  
1
  14
1
10  
15  
1
13  
1
12  
0
6.0 2 50 kr 31.00
9. Ole Srensen
1382 0 1.05
10  
0
  12
0
16  
0
  5
1
4  
  3
1
  1
0
7  
0
2.5 12-15 50 kr 25.50
10. Tom Petri Petersen
2313 0 6.95
  9
1
11  
1
14  
0
3  
1
  8
  7
1
6  
1
  15
1
6.5 1 150 kr 27.00
11. Kurt Simonsen
1474 0 1.00
12  
1
  10
0
15  
  6
0
  13
0
4  
0
  16
1
16  
2,5 11 150 kr 29.00
12. Poul Erik Nielsen
2183 0 6.30
  11
0
9  
1
13  
1
  7
6  
0
  2
1
14  
1
  8
1
5.5 3-4   28.50
13. Jonas Udmark
1743 0 3.15
14  
0
  16
1
  12
0
2  
1
11  
1
1  
  8
0
  4
1
4.5 5-7 150 kr 26.00
14. Steen Farup Christensen
1987 0 3.70
  13
1
15  
1
  10
1
8  
0
7  
0
  6
0
  12
0
5  
1
4.0 8-10   32.50
15. Niels Bye
1871 0 3.70
16  
1
  14
0
  11
1  
1
3  
1
  8
0
  7
1
10  
0
4.5 5-7 50 kr 27.50
16. Tobias Dreisler
1795 0 5.80
  15
0
13  
0
  9
1
4  
1
2  
5  
11  
  11
2 12-15   20.50

 

DM i hurtigskak for kvinder 2011
Mester 1
Nr Navn Rating Fv. 19/11
1
19/11
2
19/11
3
19/11
4
19/11
5
19/11
6
19/11
7
Po. Pl.
1 Oksana Vovk
Brnshj
2207 5,85

111

6

101

4

2 0

9

14

4 9.
2 Esmat Susanne Guindy
Viborg
2139 4,75

112

7 1

1 5

8

1 1

3 0

1 6

5 3.
3 Sandra de Blecourt Dalsberg
Sekslberen
2073 4,55

131

0 8

6 1

1 9

7 1

1 2

5 1

6 1.
4 Louise Winther Fredericia
K41
2067 5,20

114

9 1

0 8

1

0 6

111

110

4 5.
5 Elena Gerassimovich Steffensen
Skrping
2023 4,75

151

110

2 0

112

8 1

6

0 3

4 4.
6 Sietske Greeuw
bro
2011 3,90

116

1

0 3

201

4 1

5

2 0

4 7.
7 Marie Frank-Nielsen
Jetsmark
2000 5,10

171

0 2

131

114

0 3

121

8 0

4 8.
8 Thomine Stolberg-Rohr
Evans
1952 3,65

118

3 1

4 1

2

0 5

101

1 7

5 2.
9 Julia Almer
Frem
1863 4,25

191

0 4

151

3 0

113

1

111

4 6.
10 Amalie Heiring Lindestrm
Esbjerg
1601 2,70

120

5 0

0 1

151

141

0 8

4 0

3 12.
11 Lene Kuntz
Frem
1598 3,25

0 1

161

014

118

12

0 4

9 0

2 16.
12 Emma Le Besq
Frem
1565 3,00

2 0

117

191

5 0

11

0 7

130

2 15.
13 Thea Nicolajsen
rhus
1554 3,35

0 3

181

0 7

161

9 0

115

112

4 10.
14 Freja Vangsgrd
Vejlby-Risskov
1521 2,80

4 0

119

111

7 0

010

201

1

3 11.
15 Sif Tylvad Linde
Horsens
1309 2,85

0 5

201

0 9

010

171

130

119

3 13.
16 Aase Morling
Arbejdernes
1258 3,40

6 0

011

180

013

119

171

120

3 14.
17 Lissi Snderskov
Allerd
1119 2,55

0 7

120

020

191

015

016

181

2 19.
18 Ellen Fredericia
K41
1036 1,75

8 0

013

116

110

020

191

017

2 17.
19 Kathrine Fredenslund
1000 1,15

0 9

140

012

017

160

018

150

0 20.
20 Maja stergaard
1000 1,15

100

015

171

0 6

181

014

160

2 18.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36
1. pr.: 1.000 kr., 2. pr.: 500 kr.
Bedst ml. 1500-1700: 250 kr.: Thea Nicolajsen
Bedst under 1500: 250 kr.: Sif Tylvad Linde

Onsdags EMT okt./nov. 2011
Basis 1
Alle runder kl. 18.30
Nr Navn Rating Fv. 5/10
1
12/10
2
19/10
3
26/10
4
02/11
5
Po. Pl.
1 Lars Noe
Nordre
2009 4,20

1 6

4 1

0 5

7 1

1 2

2009
4
1.
2 Benny Lauridsen
Viby
1925 4,05

7

1 9

101

1 5

1 0

1909
3
2.
3 Allan Westenborg
SK1968
1713 3,50

1 8

5

7

4 0

110

1698
3
5.
4 Flemming Pagh Iversen
SK1968
1694 2,65

9 1

0 1

6 0

1 3

5 1

1705
3
3.
5 Leif Nrholm Jensen
Nordre
1656 2,05

110

3

1 1

2 0

0 4

1670
2
6.
6 Torben Hansen
Vejlby-Risskov
1604 2,50

1 0

0 7

1 4

8 1

9 1

1619
3
4.
7 Asbjrn Christensen
Enkeltmedlem
1584 1,65

2

6 1

3

0 1

0 8

1600
2
7.
8 Jrgen Frank
Vejlby-Risskov
1448 2,05

3 0

010

9 1

0 6

7 1

1446
2
8.
9 Kurt Frede Nissen Aalbk
Viby
1387 1,40

0 4

2 0

0 8

10

0 6

1347
10.
10 Jens A. L. Jrgensen
Viby
1320 0,95

5 0

8 1

0 2

9

3 0

1345
1
9.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36


Torsdags EMT, august/september 2011
Basis 1
Alle runder kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 18/8
1
25/8
2
1/9
3
8/9
4
15/9
5
Po. Pl.
1 Anton David
SK1968
1721 2,00

6

0 2

3 0

0 4

5


1
6.
2 Asbjrn Christensen
Enkeltmedlem
1528 0,75

1 5

1 1

0 6

0 3

4 0


2
4.
3 Benny Lauridsen
Viby
1907 3,40

1 4

5 0

1 1

2 1

1 6


4
1.
4 Niels Mllmann Bye
SK1968
1856 3,00

3 0

6 1

5

1 1

1 2


3,5
2.
5 Johnny Jensen
SK1968
1762 2,30

2 0

1 3

4

6 1

1


3
3.
6 Per Oehlerich
Nordre
1923 3,50

1

0 4

2 1

0 5

3 0


1,5
5.
1. Prmie: kr. 400. 2. Prmie: kr. 200 (gavekort).
A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

September Junior EMT 2011
Junior 1
Lrdag kl. 10, frokost og ca. kl. 18, sndag kl. 10 og ca. kl. 14
Nr Navn Rating Fv. 24/9
1
24/9
2
24/9
3
25/9
4
25/9
5
Po. Pl.
1 Kasper Langhoff Timmermann
Hinnerup
1149 2,25

6

0 2

3 1

1 4

5 +


2,5
2.-3.
2 Filip Holm
Hinnerup
1106 2,45

1 5

1 1

0 6

1 3

4 0


3
4.
3 Kasper Nissen
Skdstrup
1100 2,40

0 4

5

0 1

2 0

0 6


0,5
5.-6.
4 Jacob Kryger Dyekjaer
Hinnerup
1100 1,90

3 1

6 1

+ 5

1 0

1 2


3
1.
5 Daniel Dreisler
Hinnerup
1100 1,00

2 0

3

4 -

6 -

- 1


0,5
5.-6.
6 Albert Emil Lyng Petersen
Caissa
1116 2,00

1

0 4

2 1

+ 5

3 1


2,5
2.-3.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36


September Junior EMT 2011
Junior 2
Lrdag kl. 10, frokost og ca. kl. 18, sndag kl. 10 og ca. kl. 14
Nr Navn Rating Fv. 24/9
1
24/9
2
24/9
3
25/9
4
25/9
5
Po. Pl.
1 Johan Hardlei
rhus
1085 2,50

6

1 2

3 1

+ 4

5 1


3,5
1.
2 Jonathan S. Krogsgaard
rhus
1000 1,90

0 5

1 0

6

1 3

4 +


1,5
4.
3 Jonathan Dreisler
rhus
1000 1,90

+ 4

5 1

0 1

2 0

0 6


1
5,
4 Mr. X
Enkeltmedlem
- -

3 -

6 -

- 5

1 -

- 2

2799
0
-
5 Oliver Mller
rhus
1000 1,90

2 1

0 3

4 +

6 1

0 1


2
2.-3.
6 Joshua Kehlet
rhus
1000 1,90

1

+ 4

2

0 5

3 1


2
2.-3.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36


Chess House Weekend EMT September 2011
Basis 1
Fredag kl. 18:30. Lr- og sndag kl. 10:00 og 16:00.
Nr Navn Rating Fv. 23/9
1
24/9
2
24/9
3
25/9
4
25/9
5
Po. Pl.
1 Johnny Jensen
Aros
1781 3,85

1 6

1 2

3

1 4

5 1


4,5
1.
2 Jakob Mortensen
SK1968
1252 0,60

1 5

1 0

6

0 3

4 0


1,5
5.
3 Allan Westenborg
SK1968
1717 3,45

1 4

5 1

1

2 1

0 6


3,5
2.
4 Tobias Dreisler
Hinnerup
1662 3,10

3 0

6 1

1 5

1 0

1 2


3
3.
5 Sif Tylvad Linde
Horsens
1358 1,10

2 0

0 3

4 0

6 0

0 1


0
6.
6 Benno rvad Markussen
Viby
1636 2,90

1 0

0 4

2

1 5

3 1


2,5
4.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36


Chess House Open 2011
CH Open 11 1
Hverdage kl. 17:00. Lr-/Sndag kl. 12:00
Nr Navn Rating Fv. 11/7
1
12/7
2
13/7
3
14/7
4
15/7
5
16/7
6
17/7
7
18/7
8
19/7
9
Po. Pl.
1 Igor Teplyi
Skanderborg Skakklub
2393 7,55

9 1

4

7 1

3 1

1 2

1 6

8 1

5 1

110


8,5
1.
2 Poul Rewitz
rhus/Skolerne
2309 6,85

110

6 1

0 3

111

1 0

1 4

1 9

121

1 5


7
3
3 Torben Kyhl Srensen
Skdstrup Skakklub
2213 6,05

111

1 8

2 1

0 1

4

9

113

6 1

112


7
2
4 Hans Henrik Grand
rhus/Skolerne
2131 4,80

112

1

5

1 7

3

2 0

1 6

8

11


5,5
5 Bjarne Pedersen
SK 1968
2121 5,35

13

15

4

6

8

112

10

0 1

2 0


4
6 Oluf e
Randers Skakklub
2071 4,70

114

0 2

13

5

111

1 0

4 0

0 3

116


4
7 Morten Lyck Hansen
Enkeltmedlem
2010 5,10

15

116

0 1

4 0

10

0 8

111

014

9


3,5
8 Johnny Holler Johansen
Lseforeningens Skakklub
1998 4,45

16

3 0

112

13

5

7 1

0 1

4

15


4,5
9 Graham Christopher Taylor
SK 1968
1993 4,45

0 1

120

114

161

115

3

2 0

10

7


4,5
1 R
10 Niels Mllmann Bye
SK 1968
1987 4,60

2 0

13

16

15

7

14

5

9

1 0


3,5
11 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1927 4,05

0 3

141

115

0 2

6 0

130

0 7

161

4


3,5
12 Peter Thomsen
Prst Skakklub
1924 3,65

4 0

1 9

8 0

114

13

5 0

161

0 2

3 0


3,5
13 Steen Dahlgrd Jensen
Maribo Skakklub
1840 3,00

5

10

6

8

12

111

3 0

015

140


3,5
14 Thomas Bauder Jensen
Randers Skakklub
1819 3,50

6 0

011

9 0

120

16

10

151

7 1

113


4
2 R
15 Gert Medom Madsen
SK 1968
1739 2,45

7

5

110

10

9 0

16

014

131

8


3,5
16 Thea Nicolajsen
rhus/Skolerne
1640 1,45

8

7 0

10

0 9

14

15

012

011

6 0


2
Ved ligestilling benyttes alm. korrektion. A=Afbud, U=Udsat kamp
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

Chess House Sommerskak 2011
Schweizer 1
Mandag den 27. juni 2011 - Sndag den 3. juli 2011: Hverdage kl. 18.30-23.30. Lrdag og sndag kl. 12.00-17.00
Nr Navn Rating Fv. 27/6
1
28/6
2
29/6
3
30/6
4
1/7
5
2/7
6
3/7
7
Po. Pl.
1 Torben Kyhl Srensen
Skdstrup Skakklub
2179 5,25

111

1 6

4

1 5

3 1

2

8

2184
5
1.
2 Vagn Jensen
rhus Skakklub-Skolerne
2116 4,90

112

5

3

9

4

1

11

2098
4
6.
3 Lars Ren Andersen
Skakklubben Af 1968
2112 4,70

131

1 8

2

4

0 1

5 1

1 6

2118
5
3.
4 Henrik Svane
Skakklubben Evans
2061 4,55

114

9 1

1

3

2

6 1

110

2080
5
2.
5 Hans Laurits Tanggaard
Randers Skakklub
1985 3,55

151

2

101

1 0

13

0 3


3
13.
6 Martin Knudsen
rhus Skakklub-Skolerne
1901 3,90

116

1 0

112

13

1 9

0 4

3 0

1889
3
8.
7 Morten Lyck Hansen
Enkeltmedlem
1867 5,30

17

10

130

111

8

012

115

1813
3
10.
8 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1857 3,90

118

3 0

114

10

7

9 1

1

1875
4
4.
9 Anders Nielsen
Skdstrup Skakklub
1790 3,85

191

0 4

151

2

6 0

0 8

201

1780
3
9.
10 Johnny Jensen
Skakklubben Af 1968
1745 3,45

120

7

0 5

8

141

113

4 0

1762
4
7.
11 Claus Nis Andersen
Skakklubben Rokaden
1693 3,70

0 1

161

17

7 0

118

15

2

1687
3
11.
12 Gert Medom Madsen
rhus Skakklub-Skolerne
1685 3,60

2 0

117

6 0

116

15

7 1

113

1712
4
5.
13 David Bille Maagaard
Randers Skakklub
1615 2,00

0 3

181

1 7

6

5

100

120

1645
3
12.
14 Jens Rasmussen
Frem Skakklub
1536 3,50

4 0

119

8 0

171

010

200

016

1469
2
18.
15 Asbjrn Christensen
Enkeltmedlem
1501 2,40

0 5

201

0 9

181

12

11

7 0

1528
3
14.
16 Thomas Overgaard Kristensen
Viborg Skakklub
1409 2,75

6 0

011

191

120

020

17

141

1398
2
17.
17 Bjarne Kristensen Jessen
Skakklubben Af 1968
1382 2,25

7

120

11

014

019

16

018

1348
1
20.
18 Kurt Frede Nissen Aalbk
Viby Skakklub
1359 2,50

8 0

013

201

015

110

019

171

1337
2
19.
19 Jens A. L. Jrgensen
Viby Skakklub
1255 1,80

0 9

140

016

020

171

181

+99

1264
3
16.
20 Jakob Mortensen
Skakklubben Af 1968
1166 1,10

100

015

018

191

161

114

0 9

1252
3
15.
Prmie: 1. Torben. 2. Henrik. R1 Benny. R2 Gert. R3 Jakob
Ved ligestilling benyttes alm. korrektion. A=Afbud, U=Udsat kamp
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

Onsdags EMT, maj/juni 2011
Basis 1
Alle runder kl. 13:00
Nr Navn Rating Fv. 4/5
1
11/5
2
18/5
3
25/5
4
1/6
5
8/6
6
15/6
7
Po. Pl.
1 Lars Noe
Nordre Skakklub
2009 6,00

8

12

30

04

51

16

71


4,5
1.-2.
2 Flemming Pagh Iversen
Skakklubben Af 1968
1709 3,40

17

10

08

03

41

05

61


3
7.
3 Leif Nrholm
Nordre Skakklub
1673 3,05

06

71

11

21

08

4

50


3,5
4.-6.
4 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1909 5,25

15

60

17

11

02

3

08


3,5
4.-6.
5 Philip David Dolan Mller
Enkeltmedlem
1654 2,85

40

81

16

7

01

21

13


4,5
1.-2.
6 Micha Pudlo
Viby Skakklub
1722 3,50

31

14

50

81

17

10

02


4
3.
7 Asbjrn Christensen
Enkeltmedlem
1499 1,45

20

03

40

5

60

81

01


1,5
8.
8 Allan Westenborg
Skakklubben Af 1968
1616 2,50

1

05

21

06

31

07

41


3,5
4.-6.
1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).
Prmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

 

Februar-April Onsdag EMT 2011
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 23/2
1
2/3
2
9/3
3
16/3
4
23/3
5
30/3
6
6/4
7
Po. Pl.
1 Philip David Dolan Mller
Enkeltmedlem
1726 3,90

18

02

30

4

50

06

70

1654
1
8.
2 Johnny Jensen
Skakklubben Af 1968
1691 3,60

07

11

18

03

4

5

61

1703
4
2.-3.
3 Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
1637 2,95

06

70

11

21

8

04

51

1654
3
6.
4 Allan Westenborg
Skakklubben Af 1968
1734 4,05

5

6

7

1

2

31

08

1718
3
5.
5 Leif Nrholm
Nordre Skakklub
1627 2,85

4

8

16

71

11

2

03

1677
4
1.
6 Thomas Bauder Jensen
Randers Skakklub
1697 3,60

31

4

50

8

7

11

02

1694
3
7.
7 Anton David
Skakklubben Af 1968
1659 3,20

21

13

4

05

6

80

11

1683
4
2.-3.
8 Peter Kristensen
Tjele Skakklub
1721 3,90

10

5

20

6

3

17

41

1709
3
4.
1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).
Prmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

Februar-April Onsdag EMT 2011
Basis 2
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 23/2
1
2/3
2
9/3
3
16/3
4
23/3
5
30/3
6
6/4
7
Po. Pl.
1 Sren Kjr
Aros Skakklub
1251 1,50

2

07

10+

8

50

03

6-

1229
2
8.
2 Peter Srent
Skakklubben Af 1968
1289 2,75

1

90

60

010

04

18

70

1233
1
9.
3 Simon Seirup
Jyderup Skakklub
1607 5,60

41

51

71

19

18

11

110

1649
7
1.
4 Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
1268 2,45

03

110

80

61

21

09

5

1315
3
5.
5 Ole Gasbjerg
Aros Skakklub
1300 2,55

61

03

09

71

11

10

4

1365
4
3.
6 Jrgen Frank
Vejlby-Risskov Skakklub
1427 3,50

05

80

12

04

10

70

-1

1337
1
10.
7 Asbjrn Christensen
Enkeltmedlem
1548 5,10

81

11

03

05

90

16

12

1499
4
4.
8 Sebastian Grbk
Tjele Skakklub
1366 3,35

07

16

14

1

30

20

9

1350
3
6.-7.
9 Ole Srensen
Aros Skakklub
1312 2,70

100

12

51

30

17

41

8

1393
4
2.
10 Egon Christensen
Vejlby-Risskov Skakklub
1434 3,55

19

40

-1

21

6

5

30

1409
3
6.-7.
1. Prmie: kr. 500. 2. Prmie: kr. 300 (gavekort).
Prmier deles ved ligestilling. A=Afbud, U=Udsat kamp.
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

 

Aarhusmesterskabet 2011
Mester 1
Tors- og fredag kl. 18:30. Lrdag kl. 10:00 og 16:00. Sndag kl. 12:00
Nr Navn Rating Fv. 10/2
1
11/2
2
12/2
3
12/2
4
13/2
5
Po. Pl.
1 Torben Kyhl Srensen
Skdstrup Skakklub
2209 2,90

6

12

30

14

50

2201
2
2.
2 Hans-Henrik Grand
rhus Skakklub-Skolerne
2041 1,65

15

10

16

03

4

2058
2
3.
3 Poul Rewitz
Denmark
2281 3,45

14

51

11

21

16

2313
5
1.
4 Lars Ren Andersen
Skakklubben Af 1968
2175 2,65

30

60

15

10

2

2152
1
5.
5 Jesper Knudsen
Frem Skakklub
1970 1,15

20

03

40

60

11

1966
1
6.
6 Martin Matthiesen
Skakklubben Af 1968
2250 3,25

1

14

20

15

30

2235
2
4.
TL: Anders Nielsen, tlf. 2946 3382


Aarhusmesterskabet 2011
Basis 1
Tors- og fredag kl. 18:30. Lrdag kl. 10:00 og 16:00. Sndag kl. 12:00
Nr Navn Rating Fv. 10/2
1
11/2
2
12/2
3
12/2
4
13/2
5
Po. Pl.
1 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1863 2,60

6

12

3

14

5

1890
3
2.
2 Johnny Holler Johansen
Lseforeningens Skakklub
1871 2,15

+5

10

16

03

4

1852
2
3.
3 Dennis Hemdorff
Holstebro Skakklub
1901 2,90

14

5

1

21

16

1934
4
1.
4 Thomas Bauder Jensen
Randers Skakklub
1721 1,50

30

60

05

10

2

1691
6.
5 Graham Taylor
Skakklubben Af 1968
1841 1,95

2-

3

41

60

1

1843
2
5.
6 Arne land
Silkeborg Skakklub Af 1930
1904 3,00

1

14

20

15

30

1889
2
4.
TL: Anders Nielsen, tlf. 2946 3382


Aarhusmesterskabet 2011
Basis 2
Tors- og fredag kl. 18:30. Lrdag kl. 10:00 og 16:00. Sndag kl. 12:00
Nr Navn Rating Fv. 10/2
1
11/2
2
12/2
3
12/2
4
13/2
5
Po. Pl.
1 Johnny Jensen
Skakklubben Af 1968
1643 2,40

16

02

3

14

51

1676
3
2.
2 Benno rvad Markussen
Viby Skakklub
1668 2,60

15

11

06

03

40

1650
2
4.
3 Sren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1590 1,95

14

50

1

21

16

1641
3
1.
4 Flemming Pagh Iversen
Skakklubben Af 1968
1690 2,80

30

61

15

10

12

1696
3
3.
5 Leif Nrholm
Nordre Skakklub
1637 2,40

20

13

40

6

01

1610
1
5.
6 Jens Rasmussen
Lseforeningens Skakklub
1696 2,85

10

04

21

5

30

1656
1
6.
TL: Anders Nielsen, tlf. 2946 3382


Aarhusmesterskabet 2011
Basis 3
Tors- og fredag kl. 18:30. Lrdag kl. 10:00 og 16:00. Sndag kl. 12:00
Nr Navn Rating Fv. 10/2
1
11/2
2
12/2
3
12/2
4
13/2
5
Po. Pl.
1 Jakob Mortensen
Skakklubben Af 1968
1155 1,60

20

08

06

31

17

1173
2
7.
2 Jesper Thomsen
Nr. Snede Skakklub
1388 3,15

11

7

41

05

8

1381
3
2.
3 Rudolph Werk
Viby Skakklub
1263 2,55

4

50

18

01

61

1261
2
5.
4 Henrik Andersen
Viby Skakklub
1087 1,15

3

61

02

71

50

1148
2
4.
5 Egon Christensen
Vejlby-Risskov Skakklub
1490 4,00

6

13

07

21

14

1490
3
1.
6 Tune Revsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
1171 1,85

5

04

11

80

03

1155
1
8.
7 Ehsan Sarhaddi
Aros Skakklub
1250 2,15

81

2

51

04

10

1266
2
3.
8 Kurt Frede Nissen Aalbk
Viby Skakklub
1400 3,50

07

11

30

16

2

1355
2
6.
TL: Anders Nielsen, tlf. 2946 3382


 

Aarhusmesterskabet i hurtigskak 2011
Deltager Elo We 1 2 3 4 5 6 7 Po. Pl. Rn Korr.
1. Bjarne Pedersen
1955 3.55
2  
0
3  
1
  8
0
  15
0
  7
1
17  
0
12  
2.5 15-17 1924 17.50
2. Jakob Vang Glud
2468 5.50
  1
1
4  
1
6  
1
9  
1
19  
0
  14
0
  8
1
5.0 2-5 2463 24.50
3. Simon Seirup
1577 2.10
4  
0
  1
0
5  
0
  18
0
  12
1
  16
0
  7
0
1.0 20 1528 15.50
4. Niels Danstrup
2082 3.35
  3
1
  2
0
7  
1
  6
0
  14
0
15  
1
17  
3.5 9-12 2085 21.50
5. Graham Taylor
1841 3.00
6  
0
  8
0
  3
1
  10
1
16  
1
20  
1
13  
0
4.0 7-8 1871 19.50
6. Martin Matthiesen
2250 4.15
  5
1
7  
1
  2
0
4  
1
8  
1
  19
1
9  
0
5.0 2-5 2267 23.50
7. Simon Thougaard
1645 1.35
8  
1
  6
0
  4
0
  13
0
1  
0
  18
0
3  
1
2.0 18 1665 20.00
8. Claus Rossen
2165 4.30
  7
0
5  
1
1  
1
  17
1
  6
0
11  
1
2  
0
4.0 7-8 2159 21.00
9. Poul Rewitz
2281 4.45
10  
1
15  
1
  19
  2
0
11  
1
13  
1
  6
1
5.5 1 2302 23.00
10. Dennis Hemdorf
1901 3.85
  9
0
16  
1
  20
0
5  
0
18  
0
12  
1
  15
2.5 15-17 1861 19.00
11. Hans-Henrik Grand
2041 3.30
12  
13  
1
  14
1
  19
0
  9
0
  8
0
18  
1
3.5 9-12 2045 24.00
12. Sren Gjedsted
1450 0.75
  11
14  
0
13  
0
  16
3  
0
  10
0
  1
1.5 19 1484 18.00
13. Jesper Korsgaard
1919 3.10
14  
  11
0
  12
1
7  
1
17  
1
  9
0
  5
1
4.5 6 1961 21.50
14. Bo Jacobsen
2304 5.00
  13
  12
1
11  
0
  20
1
4  
1
2  
1
19  
5.0 2-5 2304 21.50
15. Jes Harholm
2100 4.35
16  
1
  9
0
17  
0
1  
1
  20
  4
0
10  
3.0 13-14 2073 18.50
16. Torben Hansen
1637 2.30
  15
0
  10
0
18  
1
12  
  5
0
3  
1
  20
0
2.5 15-17 1643 16.00
17. Lars Rene Andersen
2175 4.45
18  
1
19  
0
  15
1
8  
0
  13
0
  1
1
  4
3.5 9-12 2156 20.00
18. Bo Rossen
1748 2.80
  17
0
20  
0
  16
0
3  
1
  10
1
7  
1
  11
0
3.0 13-14 1754 15.50
19. Nicolai V. Pedersen
2441 5.30
20  
1
  17
1
9  
11  
1
  2
1
6  
0
  14
5.0 2-5 2438 24.00
20. Steen Farup Christensen
1920 3.10
  19
0
  18
1
10  
1
14  
0
15  
  5
0
16  
1
3.5 9-12 1932 20.00

 

Chess House Onsdags EMT 2011
Basis 1
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 5/1
1
19/1
2
26/1
3
2/2
4
9/2
5
Po. Pl.
1 Benny Lauridsen
Viby Skakklub
1863 3,35

2

18

3

7

4

1853
3
3.
2 Graham C. Taylor
Skakklubben Af 1968
1841 3,05

1

41

61

3

51

1870
4
1.
3 Thomas Vang Glud
Viby Skakklub
1693 1,95

41

16

1

2

08

1725
3
2.
4 Micha Pudlo
Viby Skakklub
1693 1,95

03

02

71

50

1

1680
1
7.
5 Allan Westenborg
Skakklubben Af 1968
1747 2,45

60

70

18

14

02

1734
2
6.
6 Jonas Rune K. Udmark
Skakklubben Af 1968
1805 2,95

15

30

02

80

17

1777
2
5.
7 Philip David Dolan Mller
Enkeltmedlem
1739 2,35

80

15

04

1

60

1714
1
8.
8 Flemming Pagh Iversen
Skakklubben Af 1968
1690 1,95

17

10

50

16

31

1722
3
4.
Ved ligestilling benyttes alm. korrektion. A=Afbud, U=Udsat kamp
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

Chess House Onsdags EMT 2011
Basis 2
Alle dage kl. 18:30
Nr Navn Rating Fv. 5/1
1
19/1
2
26/1
3
2/2
4
9/2
5
Po. Pl.
1 Leif Nrholm
Nordre Skakklub
1637 2,95

6

2

3

14

51

1654
3
1.
2 Ole Gasbjerg
Aros Skakklub
1223 0,40

05

1

06

3

41

1300
2
4.
3 Frank Gjerning Pedersen
Kjellerup Skakklub
1666 3,15

04

51

1

2

06

1632
2
5.
4 Sren Graugaard Christensen
Aros Skakklub
1590 2,60

31

61

15

10

02

1605
3
3.
5 Asbjrn Christensen
Enkeltmedlem
1620 2,85

21

03

40

60

01

1548
1
6.
6 Johnny Jensen
Skakklubben Af 1968
1643 3,00

1

04

21

15

31

1658
3
2.
A=Afbud, U=Udsat kamp
TL: Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36

 

Aarhusmesterskabet i lynskak
Fredag 4/2 kl. 19:00
Se tavlerne her

IM Rasmus Skytte fra rhus/Skolerne vandt Aarhusmester i Lynskak
ved at sl klubkammeraten FM Mads Boe med 1- i finalen.

Foreningen
Chess House

Katrinebjergvej 111A,
8200 Aarhus N.
Tlf. 86 19 76 47
Kontonr. 2273-3484193486 CVR-nr. 20985941



Åbningstider i CH:
Hver onsdag
kl. 18:00 - 23:30
Juniortræning hver lørdag
kl. 12:30 - 17:00
Superlyn første fredag
i måneden kl. 19:00
Nordres klubaften er
torsdage.
Aarhus/Skolernes aften er tirsdage.
Tjek kalenderen for andre arrangementer, ændringer, ferie mm.