Resultater - afsluttede turneringer r
2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999
Ser nogle gamle resultater underlige ud, henviser vi til den gamle hjemmeside
Afsluttede turneringer 2015
Onsdags-EMT November/December 2015 (18/11 - 16/12)

Søren Bennedsens 7. mindeturnering 2015
Mester
Alle partier spillet 11/11-2015
Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 Po. Pl.
1 Bjarne Lysgaard-Egeberg
SK 1968
1859 1,15

1 4

2

3 1

2 1-2
1 Martin Matthiesen
SK 1968
2253 2,75

1 3

1

1 4

2 1-2
1 Rinor Salihu
Rokaden, Randers
1898 1,30

2 0

4 1

0 1

1 3.
1 Philip Møller
SK 1968
1784 0,80

1 0

0 3

2 0

0 4.

Søren Bennedsens 7. mindeturnering 2015
Basis 1
Alle partier spillet 11/11-2015
Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 Po. Pl.
1 Torben Hansen
VRS
1687 1,20

1 4

0 2

3

1 3.
1 Kaspar Dreiberg
Rokaden, Randers
1707 1,35

0 3

1 1

1 4

2 2.
1 Michael Kull
Rokaden, Randers
1788 1,80

2 1

4 1

1

2 1.
1 Jan Han Petersen
Rokaden, Randers
1756 1,60

1 0

0 3

2 0

0 4.

Søren Bennedsens 7. mindeturnering 2015
Basis 2
Alle partier spillet 11/11-2015
Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 Po. Pl.
1 Steen Jensen
SK 1968
1037 0,55

0 4

0 2

3 0

0 4.
1 Jakob Mortensen
SK 1968
1320 1,75

1 3

1 1

0 4

2 2.
1 Steen Larsen
Aros
1115 0,90

2 0

4 0

1 1

1 3.
1 Jørgen Frank
VRS
1645 2,80

1 1

1 3

2 1

3 1.

 

 

Onsdags-EMT Oktober/November 2015 (7/10 - 4/11)

 

Hurtigskak September 2015 (23 + 30/9)

 

Onsdags-EMT August/September 2015 (19/8 - 16/9)

 

Hurtigskak August 2015 (5 + 12/8)

 

Chess House Sommer Open 2015 (6/7 - 12/7)

 

Onsdags-EMT Juni/Juli 2015 (3/6 - 1/7)

 

Resultater fra Chess House match: Junior vs. Senior (31/5-2015)
Se [pnr 1, 6 og 7] og download [pnr 7] partier fra :
1. runde 2. runde 3. runde 4. runde
5. runde 6. runde 7. runde 8. runde

 

Onsdags-EMT April/Maj 2015 (29/4 - 27/5)

 

Onsdags-EMT Marts/April 2015 (4/3 - 15/4)

 

GM/IM Undergrupper 2015 (7/2 - 13/2)

 

GM/IM 2015 (7/2 - 14/2)

 

ÅM Hurtigskak 2015 (21/2)

 

ÅM Lyn 2015 (20/2)
Deltagere var vist:

2350 Mads Boe (Skanderborg)
2328 Tom Petri Petersen (Nordre)
2189 Lars Ren Andersen (SK 1968)
2035 Filip Boe Olsen (Viby Skakklub)
1958 Bjarne Lysgaard-Egeberg (SK 1968)
1910 Izet Salihu (Rokaden Randers
1898 Rinor Salihu (Rokaden Randers)
1505 johnny sparvang (aros)
1000 steen larsen (aros)

Vindere blev ... (opdateres snarest).

 

ÅM 2015 (30/1 - 1/2)

 

Onsdags-EMT Januar/Februar 2015 (14/1 - 25/2)
Foreningen
Chess House

Katrinebjergvej 111A,
8200 Aarhus N.
Tlf. 86 19 76 47
Kontonr. 2273-3484193486



Åbningstider:
Hver onsdag og fredag
kl. 18:00 - 23:30
Obs. Hold øje med eventuelle ændringer i kalenderen